Baykal, Kılıçdaroğlu'na eşlik etmeyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cuma ve Cumartesi günü Alanya ve Antalya'da olacak. Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'ın memleketi Antalya'da adeta gövde gösterisi yapacak. Daha önceden Antalya programı olan CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal ise, Antalya programını askıya aldı.

23 Haziran 2010 Çarşamba, 13:11
Abone Ol google-news

Deniz Baykal'ın, hafta sonu programında Antalya yer almazken, onun yerine İstanbul'a İlhan Selçuk için başsağlığına gitmeyi düşünüyor. Baykal, bir süre önce TBMM'ye gelen Antalya Elmalı Abdal Musa Derneği Başkanı Ali Eriş'in, 26 Haziran'da Antalya'da gerçekleştirilecek Abdal Musa'yı anma için düzenlenen şenlik davetine, "Orada sizi boynu bükük bırakmayacağım. Ya ben geleceğim ya da sizi mutlu edecek başka bir çözüm bulacağım" demişti. Ancak, Baykal, "Henüz karar vermedim. Cumartesi günü İstanbul'a gidebilirim" dedi.

Kılıçdaroğlu Antalya'yı gezecek

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 25 Haziran Cuma günü sabahtan Antalya'ya gidecek. Kılıçdaroğlu, Alanya, Manavgat, Konyaaltı'nı dolaşacak. Akşam da örgütün yemeğine katılacak. Kılıçdaroğlu, cumartesi günü de sabah saatlerinde, CHP Antalya İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek. Ardından sivil toplum örgütleriyle buluşacak. Daha sonra da, Kemer, Korkuteli'ni dolaşacak. Kılıçdaroğlu, akşam da, Elmalı-Tekke Köyü'nde, Abdal Musa Şenliklerine katılacak. Böylece Kılıçdaroğlu, Baykal'ın memleketi Antalya'da gövde gösterisi yapacak.