Bayram Hopur başpehlivan oldu

22. Kahramanmaraş Karakucak Güreş Festivali, Bayram Hopur'un başpehlivanlığıyla sona erdi.

02 Ekim 2011 Pazar, 18:06
Abone Ol google-news

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından Batıpark Güreş Sahası'nda düzenlenen, 3 kategori ve 23 sıklette bin güreşçinin katıldığı festival, bugün yapılan güreşlerle tamamlandı.

Sait Bingöl'ü yenen Bayram Hopur, Kahramanmaraş'ta üst üste 3. kez başpehlivan olurken, Sait Bingöl ikinci, Mehmet Özdemir de 3'üncülüğü elde etti.

Güreşlere çok sayıda sporsever ilgi gösterirken, Kırkpınar Başpehlivanları Mehmet Yeşil Yeşil, Savaş Yıldırım ve Sermest Bulut, seyircilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Açıklama yapan Hopur, ''Çok mutluyum. Üst üste 3. kez başpehlivan olmak herkese nasip olmaz. Takım arkadaşlarıma, aileme, herkese teşekkür ediyorum'' dedi.

Bayram Hopur, Sait Bingöl ve Mustafa Özdemir'in ödülünü, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz verdi.
 

İsmail Kavi'nin kolu çıktı

Öte yandan; 45 kiloda güreşen İsmail Kavi'nin, müsabaka esnasında kolu çıktı. Kavi, sağlık görevlileri tarafından Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Güreşlerde dereceye girenlere 42 bin TL para ödülü dağıtıldığı bildirildi.

AKP Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Ramazanoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı, AKP İl Başkanı Fatih Erkoç ve merkez ilçe başkanı Necati Okay, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ile FILA Teknik Kurul Üyesi Şeref Eroğlu da festivali izleyenler arasında yer aldı.