Beşiktaş'a iyi haber

Beşiktaş Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Akpınar, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) futbolda şike iddialarına yönelik açılan davanın sanıklarından Beşiktaş Kulübü yöneticisi Serdar Adalı ve Beşiktaş Protokol Müdürü Ahmet Ateş için Futbol Federasyonu'nca verilen tedbir kararlarının kaldırdığını, Adalı ve Ateş için verilen ''seyirden men'' tedbirinin kaldırılması için de mahkemeye başvurduklarını bildirdi.

20 Aralık 2011 Salı, 16:27
Abone Ol google-news

Ahmet Akpınar, yaptığı açıklamada, Serdar Adalı ve Ahmet Ateş için yaptıkları başvuru üzerine Futbol Federasyonu tarafından verilen tedbir kararının PFDK'nin Futbol Disiplin Talimatı'nın 84. maddesi gereğince kaldırdığını kaydetti.

Serdar Adalı ve Ahmet Ateş'in müsabakalara izlemelerindeki tek engelin Cumhuriyet Savcılığınca konulan ''seyirden men'' tedbiri olduğunu belirten Akpınar, ''Mahkemeye 'seyirden men' tedbiri uygulamasının kalkması için de başvuruda bulunduk. PFDK'nın aldığı kararı da ek dilekçeyle mahkemeye ileteceğiz. Buradan da olumlu sonuç çıkarsa Serdar Adalı ve Ahmet Ateş'in müsabakaları izlemelerinde engel kalmayacak'' dedi.