Beşir Atalay'dan açıklama: Affımı istemiştim

Yalçın Akdoğan ve Beşir Atalay arasında devir teslim töreni yapıldı.

29 Ağustos 2014 Cuma, 15:27
Abone Ol google-news

Beşir Atalay, görevden ayrılmayı 'kendisine has sebeplerden dolayı' kendisinin istediğini söyledi.

Davutoğlu'nun açıkladığı 62'nci hükümette yer almayan Beşir Atalay, Başbakan Yardımcılığı görevini Yalçın Akdoğan'a devretti.  Devir teslim töreninde Beşir Atalay şunları söyledi:

'AFFIMI İSTEMİŞTİM'

"Ülkemize, milletimize çok hayırlı çalışmalara imza attık. 12 yıl az değil. Kutlu yol, kutlu hareketi rabbim nasip etti. Burada rol aldım. Elimden geleni yaptım. Bütün gücümüzle bu kutlu harekete destek verdik. 12 yıl sonunda da iç ferahlığıyla hamdolsun onurla bu görevimden ayrılıyorum.

Başbakanımızdan affımı istemiştim. Kendime has sebeplerimden dolayı. Onlar da anlayış gösterdiler sağolsunlar. Nice yapılacak işler var. Yeni arkadaşlarımız yürütecekler. Normalleşme temel kaygım oldu.

Dava ahlakı vardır. Bütün sadakatimiz davamızadır. Yeni Başbakanımızla bir araya geldik. Kabineyi açıkladıktan sonra cumaya beraber gittik, yemeğimizi yedik. Yolumuza devam ediyoruz.

En çok zaman geçirdiğim arkadaşımdır Yalçın Akdoğan. Kendisine bu odayı teslim ediyorum. Çok iyi yetişmiş bir arkadaşımız kendisi. Sevgili Davutoğlu’nun Başbakanlığı'nda yeni bir enerjiyle yürütecektir. Biz de onların emrinde olacağız. Yalçın bey kardeşime başarılar diliyorum.

İLK ARAYACAĞIM KİŞİ

Görevi Beşir Atalay'dan devralan Yalçın Akdoğan ise şu ifadeleri kullandı:

"Aynı takımdan olanlar bayrağı birbirine devreder. Biz bir davanın neferleriyiz. Hangi görev verilirse o hedeflerin peşinde koşarız. Bu uğurda mücadele etmeyi vazife biliriz. Ak Parti’nin sessiz devrim projelerini hayata geçirdiyse bunun altında Beşir Atalay’ın imzası vardır.

Önümüzde yapılması gereken işler var. Her sıkıntılı gecede hocam beni arardı ya da ben onu arardım. Sıkıltılı dönemlerde ilk arayacağım kişi sayın Atalay'dır. Bayramlarda ilk ziyaret ettiği kişi Atalay'dır. Allah bizi mahçup etmesin. İnşallah layık oluruz. İzzet ve şerefle makamını devretmektedir. O bizim hocamızdır. "