Bir cephanelik daha!

İstanbul ve Ankara'da üç ayrı cephanelik ele geçirildi. İstanbul'da yol kenarında poşet içerisinde 800 mermi bulundu. Ankara'da ise, iki ayrı araziye bırakılmış çok sayıda bomba ile otomatik silahlara ait mermi ele geçirildi. Yüzlerce mermi ve mühimmat incelemeye alındı.

28 Ocak 2009 Çarşamba, 12:35
Abone Ol google-news

İstanbul Sultangazi Mahallesi baraj yolunda bir çoban tarafından 800 M16 mermisi bulundu.

Çobanın polise bildirmesi üzerine yerinden alınarak Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen 800 mermi Kriminal Polis Laboratuarı'nda inceleme altına alındı.
 

Ankara'da iki cephanelik

Yenimahalle'nin Batıkent semtinde iki ayrı araziye bırakılmış çok sayıda bomba ile otomatik silahlara ait mermi ele geçirildi.

Batıkent Anıt İş Merkezi karşısındaki arazide, 7 adet el bombası, 3 adet tüfek bombası, 10 adet Lancaster bombası, 15 kutu M-16 mermisi bulundu. Vatandaşlarını bildirmesi üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri olay yerine gelerek, mühimmata el koydu.

Bir başka ihbar üzerine Batıkent Ergazi Mahallesi 1. Cadde'deki arazide de 461 adet Kaleşnikof mermisi bulundu. Mermiler, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine karakol polislerince teslim edildi.

Emniyet yetkilileri, söz konusu mühimmatın incelenmek üzere polis kriminal laboratuvarına gönderileceğini bildirdi.
 

4'ü MKE, 3'ü Alman yapımı

Yapılan inceleme sonucu, ele geçirilen el bombalarından 4 tanesinin MKE, 3 tanesinin Alman yapımı olduğu anlaşıldı.