Biri kadınken erkek, diğeri erkekken kadın oldu, evlendiler; bebek bekliyorlar

Arjantin'in en tutucu şehirlerinden Entre Rios iki trans çiftin nikahlarına tanıklık etti.

30 Kasım 2013 Cumartesi, 11:49
Abone Ol google-news

28 Yaşındaki Karen erkek olarak doğdu. Kendini kadın hisseden ve kadın kimliğine sahip olmak isteyen Karen amacına ulaşmak için üç yıl mücadele etti.

Kadın olarak doğan 26 yaşındaki Alexis de erkek kimliğine sahip olmak için aynı mücadeleyi verdi. Geçen yıl yasalaşan ve mahkemeye başvurmadan kimlik değiştirmeye olanak sağlayan Cinsiyet Kimliği Yasası imdatlarına yetişti. Karen ve Alexis, Arjantin'in en tutucu eyaletlerinden Entre Rios'da evlenen ilk gay çift oldular.

Karen Bruseralario ve Alexis Taborda aşkı Buenos Aires'de  transların katıldığı politik bir eylemde başladı. Tanıştıkları günden beri hiç ayrılmadılar. Hormon tedavisi gören ancak cinsel organlarında değişiklik yaptırmayan çiftin kilisede evlenme talepleri kabul edilmedi.  Karen birkaç gün önce Twitter üzerinden Papa'ya izin için başvurdu ama şu ana kadar herhangi bir yanıt alamadı.

8 aylık hamile olan Alexis,  22 Aralık'ta sezaryenle Genesis adını vermeye karar verdikleri bebeklerini dünyaya getirecek.  Genesis'in doğumuyla Alexis Arjantin'in ilk doğum yapan erkeği olacak. Alexis bir televizyon kanalında verdiği röportajda "Bebeği emzirmeyeceğim. Sütümü sağıp Karen'e vereceğim. O da biberonla bebeğe verecek. Anne olan O" açıklamasında bulunmuştu.