'Biz işkence görürken Erdoğan asansör görevlisiydi'

Amasya'da belediye başkanı aday tanıtım törenine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem İnce, AKP hükümetini eleştirerek, "Bütün diktatörlerin sonu nerede bitti buna herkes iyi baksın. Bunun sonu da iyi olmayacak" diye konuştu.

01 Aralık 2013 Pazar, 14:09
Abone Ol google-news

Amasya Yampaş Düğün Salonu’nda dün akşam yapılan belediye başkanı aday tanıtım törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem İnce, Amasya milletvekili Ramis Topal ile partililer katıldı. İl ve ilçe belediye başkan adaylarının açıklandığı gecede konuşma yapan Muharrem İnce, hükümeti eleştirdi. İnce, "Bu toprakları böldürtmeyelim. Bu ülkenin bayrağını indirtmeyelim. Bugün çıkmış bir AKP yalakası Türk ırkı yoktur diyor. Bu AKP bir 10 sene daha iktidarda kalırsa bilin ki bayrakta tartışmaya açılacak. İstiklal Marşı da tartışmaya açılacak. Bunlar 2004'de getirdikleri kanunla TÜBİTAK’I ele geçirme operasyonu yapıldı. Biz bunlar buraya kendi adamlarını yerleştirecekler dedik. Sonra adli tıp kanunu getirildi. Meğer bunlar bizim düşündüğümüz gibi değilmiş. Biz safmışız. Bunların dertleri, insanları ileride balyoz, ergenekon diyerek hapse attıklarında bilirkişi kim olacak, elbette adli tıp ve TÜBİTAK. Bunlar önce buraları ele geçirmişler ki sahte belgelerle insanları hapiste tutabilsinler. Bu plana Tayip Erdoğan'ın, Abdullah Gül'ün, Bülent Arınç'ın zekaları yetmez. Bu plan proje uluslararası bir plan" dedi. Türkiye'nin en güvenilen kurumunun ÖSYM olduğunu söyleyen Muharrem İnce, her sınavda hırsızlık olduğu için artık bu kuruma kimsenin güvenmediğini dile getirdi. Bazı AK Partili vekillerin mecliste oylama varken Mekke'de tavaf ettiklerini söyleyen İnce, "Bunlar öyle mübarek adamlar ki bir gün mecliste oylama yapılırken bazı milletvekillerini orada olup olmadığını sordum. Oylamada imzaları vardı. Adamlar o gün Mekke'de tavaf ediyorlarmış. O zaman bu adamlar evliya değil de nedir? Mekke’de tavaf ederken mecliste de oy kullanıyorsa bu adamlar evliyadan başka bir şey değildir. Bunlar insanı dinden soğutacak. Müslümanlar Türkiye’de 2’ye ayrıldılar. Biri bizim gibi galübeladan beri Müslüman olanlar, bir de Tayyip'den den sonra Müslüman olanlar" dedi.

TÜRKİYE'DE BÜTÜN DARBELER CHP'YE KARŞI YAPILDI

Türkiye'de tüm darbelerin CHP'ye karşı yapıldığını belirten Genel Başkan Yardımcısı Muharrem İnce, "Bu CHP darbeci diyor. Bre tarih bilmez vicdansız. Türkiye'de tüm darbeler CHP’ye karşı yapıldı. 1960'da CHP iktidar olacakken darbeyle önü kesildi. 80 darbesi de bunun için yapıldı. Partimiz kapatıldı. Partini evrakları SEKA’ya gönderildi. 650 bin genç gözaltına alındı. Solcular gözaltına alındı, ülkücüler gözaltına alındı. İşkenceyi biz gördük. Bu tosuncuklara ne oldu. Ey Recep Tayyip Erdoğan sen bizim genel başkanımıza ana muhalefet genel müdürü diyorsun ya? Ben sana şöyle diyorum. Benim partim 1980'de kapatılırken sen İstanbul belediyesinde asansör müdürüydün. Asansör görevlisiydin. Sen ne işkence gördün ne de partine bir şey oldu. Sizler darbecilerle gül gibi geçindiniz. Ama sonra geldin yalan söyledin. Bir röportajında metriste 1980 öncesi gözaltında kaldığını söyledin. Ama 1980 öncesinde metriste solcular, Mamak’ta ülkücüler kalırdı. Adalet bakanlığını sitesine bakın metrisi açılış tarihi 17 Nisan 1981'dir. Yani 80 den önce orası yoktu" diye konuştu.

İnce konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bir cemaati bitirme planını Milli Güvenlik Kurulu’nda imzalamışlar. Birisi diyor ki ben o gün meclis başkanıydım ben imzalamadım. Öbürü diyor ki imzaladık ama kıs kıs da güldük, gereğini yapmadık. Biri de çıkıp diyor ki onlar gizli belgelerdir gazetede nasıl yayınlanır. Be vicdansız, sana suikast yapılacak diye sen devletin gizli kasasına girmedin mi ? Orası devletin gizli kasası değil de bakkal dükkanı mıydı?"

"ÖLENİN ARKASINDAN KÖTÜ KONUŞULMAZ"

AK Partililerin İsmet Önünü için küfürlü konuştuklarını ve hakaret ettiklerini söyleyen Muharrem İnce, "Bizim terbiyemiz, bizim ahlakımız, bizim devlet anlayışımız budur.

Biz ölmüş insanların arkasından tek kelime kötü söz etmeyiz. 40 sene önce ölmüş bu ülkeye hizmet etmiş, Garp cephesinde savaşmış, Türkiye'nin tapu senedi Lozan’da imzası olan İsmet Paşa’ya her gün küfür ediyorsun. Ben mecliste söyledim. İsmet Paşa bizim hocamız. Bizim genel başkanımız. İsmet Paşa bu ülkenin Cumhurbaşkanı. Bak bizim hocamıza genel başkanımıza böyle laf etme. Bak ben ağzımı açarsam kötü açarım. Senin hocan da Erbakan dedim. Benim hocam öldüğünden bu güne 40 sene geçmiş ama çocukları hiç miras derdine düşmedi. Ama senin hocan ölür ölmez çocukları miras derdine düştü. Açtırma kutuyu söyletme kötüyü. Ama geleneklerimiz de ölünün ardından güzel şeyler söylenir. Ama buramıza kadar gelirse o zaman biz de konuşuruz" dedi. Hakkında meclise verilen teskerelere artık aldırmadığını fakat savcıların verdiği son teskereye bozulduğunu belirten İnce,"50 yaşındayım. Bir 50 sene daha yaşayamayacağıma göre 50 gün yaşarım adam gibi yaşarım. Dik yaşarım. Savcılar bana fezleke göndermişler. Hükümeti yıpratıcı konuşma yapıyor diye. O savcıya çok teessüf ederim. Ben hükümeti yıpratıcı konuşma yapmadım. Ben hükümeti yıpratmak ta istemiyorum. Adam gibi yaz savcı, adam gibi. Ben Hükümeti yıpratmak istemiyorum yıkmak istiyorum" diye konuştu,

"BUNLARIN SONU İYİ BİTMEYECEK"

AKP hükümetini sonun iyi bitmeyeceğini ve bu konuda garanti verdiğini belirten Muharrem İnce, sözlerine şöyle devam etti:

"Sonu kötü olacak. Eğer tarih doğruysa hukuk doğruysa, okuduklarımız doğruysa bunların sonu kötü olacak. Hüsnü Mübarek'in sonu kafeste bitti. Hitlerin sonu nerede bitti? Saddam'ın sonu nerede bitti? Bütün diktatörlerin sonu nerede bitti buna herkes iyi baksın. Bunun sonu da iyi olmayacak."

CHP Genel Başkanı Yardımcısı Muharrem İnce daha sonra Amasya Belediye Başkan adayı İlyas Ayık ile ilçe belediye başkanlarını partililere tanıttı.