"Bu devran böyle gitmeyecek"

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin İstanbul İl Başkanlığınca verilen iftar yemeğinde konuştu.

21 Ağustos 2011 Pazar, 18:59
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul İl Başkanlığınca WOW İstanbul Otel'de verilen geleneksel iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, "Bu devran böyle gitmeyecek. Açık söylüyorum. Bütün sabotajlara, bütün provokasyonlara, demokrasiye kurulan bütün pusu ve tuzaklara rağmen, biz kardeşlik hukukumuzdan, adaletten ve hakkaniyetten, demokrasi ve hukuktan geri adım atmadan bu acılara son verme mücadelemizi sürdüreceğiz. Edirne'den Hakkari'ye istisnasız bütün vatandaşlarımızın huzur ve güveni için bu yola girdik. Yapılması gereken ne ise onu yapacağız. Her türlü ayrımcılığı başta ret ettik. Reddetme politikalarını biz bitirdik. İnkar politikalarını biz bitirdik. Asimilasyon politikalarını bitiriyoruz. Böyle bir noktaya geldik.'' dedi.

 

"Operasyonsa operasyon"

PKK kamplarına yönelik yapılan hava harekatına ilişkin, "Vatandaşa, askere, polise silah doğrultan ininden bulunup çıkarılacaktır, bunun için operasyonsa operasyon" diyen Erdoğan, terörle mücadelenin diğer boyutlarını da göz ardı etmediklerini söyledi.

Mücadele esnasında geçmiş dönemde yaşananlara müsaade etmeyeceklerini söyleyen Erdoğan, isim vermeden BDP'ye "Terörle aranıza mesafe koyun, meşruiyet zeminine dönün; dönecekler de... "  ifadeleriyle mesaj gönderdi.

 

Meşruiyetin yeri TBMM'dir

Millete gidilen her seçimde her referandumda kardeşlik siyasetinin ibra edildiğini savunan Erdoğan, ibra edildiği için 3 genel seçim, 2 yerel seçim ve 2 referandumun kazanıldığını, bunun milletin ibrası olduğunu söyledi.

Erdoğan, ''Bu birlik siyaseti sayesinde Türkiye ayağa kalktı ve tarihi mesafeler aldı. Zira biz aklımızla, gönlümüzle, vicdanımızla beraber bu yola çıktık. Yolun bir yerinde aklımızı, yolun bir yerinde vicdanımızı, yolun bir yerinde ruhumuzu iktidara, koltuğa, makama, mevkiye feda etmedik, etmeyeceğiz. Bugüne kadar böyle geldik, bundan sonra da böyle yürüyeceğiz. Hiçbir zaman meşruiyet yolundan ayrılmadık ve herkese meşruiyetin adresini gösterdik. Meşruiyetin yegane adresinin Türkiye Büyük Millet Meclisi olduğunu her vatandaşımız zaten biliyor. Sayısız haksızlığa maruz kaldık ama millet yolundan, hukuk ve adalet yolundan, meşruiyet dairesinden ayrılmayı aklımızdan geçirmedik'' diye konuştu.