Bugatti web sitesine renk skalası dahil etti !

Bugatti web sitesine renk skalası aktif ederek, ziyaretçilerden beğeni topladı.

11 Mart 2016 Cuma, 22:38
Abone Ol google-news

Bugatti, otomobil markaları arasında en bilinen hız&fiyat faktörlü otomillerden. Dolayısıyla tüm araçları son derece hızlı ve konforlu oluyor. Araçların neredeyse tamamı milyon dolarlık araçlar ve kolay kolay herkesin binebileceği otomobiller değil. Ancak öyle olmasına rağmen bugün oldukça ilginç bir durum yaşandı. Bugatti web sitesine renk skalası aktifleştirerek, ziyaretçilerin beğendikleri otomobilleri kendi zevklerine göre renklendirmelerine olanak tanıdı. Bu skala sayesinde ziyaretçiler, chrome renklerden degradeli renk seçeneklerine kadar geniş bir yelpaze ve tasarım imkanı ile karşı karşıya kaldılar.


Gelişmenin yaşanmasının ardından da Bugatti web sitesine yüz binlerce ziyaretçi uğradı. Bu ziyaretlerden oldukça memnun olan Bugatti, web ortamında böyle bir işlemin yürütülmesi hem tüketicileri hem de otomobil almayı düşünenleri memnun etti diyerek durumdan memnun olduğunu ifade etmiş oldu.
Bir çok otomobil markasına da örnek olması beklenen bu başarılı pazarlama faaliyeti, çokta güzel bir marka yönetimi aslında. Dünya devi konumunda olan bu otomobil markasının, marka yönetimi ve teknoloji/internet sarmalının etkin kullanımı noktasında çokta iyi örneklemeyle verdiği bu ders bir çok markaya da örnek teşkil edecek konumda. Dolayısıyla ziyaretçilerin kendi tasarım zevklerine ve görsel tercihlerine göre şekillendirilmiş bu otomobilleri görmesi markaya olan beğeniyi ve övgüyü de artırmış.
Ziyaretçiler renk skalasında yer alan bazı renklerin hayli kışkırtıcı, bazılarının ise hayli şık durduğunu belirtiyorlar.

Terminator Efsanesinin Sonu Geldi!