Burgaz rakı ihalesi onaylandı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, ilgili mercilerden gerekli uygunluk izinlerinin alınması kaydıyla Burgaz Alkollü İçecekler Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün Mey İçki Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye 62 milyon 500 bin dolar bedelle ihale edilmesini onayladı.

28 Ağustos 2009 Cuma, 13:54
Abone Ol google-news

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan (TMSF) yapılan açıklamada TMSF yönetim ve denetiminin devraldığı Garipoğlu Grubu şirketlerine ait Burgaz Alkollü İçecekler Ticari İktisadi Bütünlüğü'nün 5 Ağustos'ta açık artırmada 82 milyon 500 bin dolar üzerinden satışa çıkarıldığı anımsatılarak, "Burgaz Alkollü İçecekler Ticari İktisadi Bütünlüğü ihalesine Mey İçki Sanayi ve Ticaret A.Ş. 62 milyon dolar teklif vermiş, 7 Ağustos'ta yapılan pazarlıkta ise teklifini 62 milyon 500 bin dolara çıkarmıştı" denildi.


Stoklar için 35 milyon TL

Mey İçki Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin ihale bedeli dışında, ayrıca Burgaz Tesisleri'nde bulunan hammadde yarımamul ve mamuller için de 35 milyon TL ödeyeceğine dikkat çekilen açıklamada, ihalenin gerekli onayları almasının ardından Mey İçki'nin TMSF'ye ödeyeceği bedelin 86 milyon doları bulacağına dikkat çekildi. Açıklamada şöyle denildi:
"Mey İçki Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin teklifi, TMSF Fon Kurulu'nun 20 Ağustos tarihli toplantısında onaylanarak, gerekli izinlerin temini amacıyla Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'na (TAPDK) ve Rekabet Kurumu (RK) Başkanlığı'na gönderildi. Her iki Kurum tarafından gerekli izinlerin verilmesi halinde Burgaz Alkollü İçecekler Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ihalesi nihai olarak sonuçlanmış olacak ve ihale bedeli alıcıdan tahsil edilecek."