Çağan Irmak'tan '3 günlük yas' için çok sert çıkış

Ünlü yönetmen Çağan Irmak paylaştığı fotoğraflara tepki gelmesi sonrasında AKP hükümetinin 3 günlük yas ilan etmesine ancak 5 yıldızlı otellerde mutluluk pozları verilmesine böyle sert çıktı.

22 Temmuz 2014 Salı, 15:41
Abone Ol google-news

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gazze'deki katliamdan dolayı Türkiye'de 3 günlük yas ilan edildiğini açıklamıştı. Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının artından yaptığı açıklamada "Gazze Şucaiyye Mahallesi'ne düzenlenen saldırılarda aralarında çocukların da bulunduğu 60'dan fazla masum insan hayatını kaybetmişti. İsrail'in Filistin halkına karşı uyguladığı bu acımasız ve topluca cezalandırmanın ulaştığı noktada katliamı lanetliyoruz. Bununla ilgili olarak Bakanlar Kurulumuzda 3 günlük yas ilan edilmesi kararı alındı" demişti. 3 günlük yas ilan edildikten sonra ünlü yönetmen Çağan Irmak, sosyal medyadan günlük hayatlarından fotoğraf paylaşanlara gösterilen tepkiyi anlamadığı söyledi.

Çağan Irmak, Instagram sayfasından şunları yazdı:
"5 yıldızlı otellerde mutlu mesut pozlar verilirken de ortalığa ateş düşüyordu ve yas vardı. Sıkıntımızı, üzüntümüzü ve duamızı paylaştık fotoğraf altlarında. Şimdi birileri üç günlük yas ilan etti diye fotoğraf koymayalım öyle mi? Bir şey hatırlatmak isterim; fotoğrafın kendisi bazen tek başına bir politik söylemdir, tek başına bir karşı duruştur. Böyle anlarda yokluğunuz ve kendinizi geri çekmeniz zaten hainlerin sizden istediği şeydir. Varlığınız ve 'ben buradayım' demenizdir bence doğru olan. Tepkinizi birbirinizi üzerek ve kırarak göstermeyiniz. Tepkinizi dünya yansa umuru olmayan ve multimilyarder Arap şeyhlerine belirtiniz. Buradayız, varız ve dualarımız Gazze için."