Çamlıca Camisi için dev bağış

Yaptığı tek kalemde 10 milyor liralık bağış kadar, KAP’a yaptığı bilgilendirmede bağışın nereye yapıldığını da belirtmeyen Emlak Konut’tan nihayet açıklama geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada 10 milyon liralık bağışın yapıldığı doğrulanarak bağışın yapıldığı adres de açıklandı. Söz konusu bağış Üsküdar’da yapımı devam eden Çamlıca Camisi için yapıldığı belirtildi.

29 Aralık 2014 Pazartesi, 23:10
Abone Ol google-news

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’ndan KAP’a yapılan açıklamada “Şirketimiz tarafından 24.12.2014 tarihinde 10 milyon TL tutarında bağış yapıldığı açıklanmıştır. Yapılan bağış ile ilgili olarak bazı basın ve yayın organlarında yer alan yorumlar nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması ihtiyacı hasıl olmuştur: Söz konusu bağış, halen Çamlıca’da 3.500 araçlık otopark, 10.950 m2 Türk İslam Eserleri müzesi de olan Cami inşaatını yapmakta olan ‘İstanbul Cami ve Eğitim-Kültür Hizmetleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne yapılmıştır”
denildi. ‘İstanbul Cami ve Eğitim-Kültür Hizmetleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Çamlıca Camisi’nin inşaatının sürdüğü camisinin olduğu alan.

Halka açık Emlak GYO’nun yüzde 49,34’ü TOKİ’ye kalan hissesi ise halka açık konumda. Temeli 1953’te atılan Emlak Konut, 2002’de gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüştü.