Can Yücel anılıyor

Datça Belediyesi ile Edebiyatçılar Derneği'nin birlikte düzenlediği, "Datça Edebiyat Günleri", 12 Ağustos'ta başlıyor. "Datça Edebiyat Günleri", bu yıl ölümünün 10. yılında usta şair Can Yücel'i anacak.

10 Ağustos 2009 Pazartesi, 06:20
Abone Ol google-news

Can Yücel'in Datça'da bulunan evinin ziyaret edilmesiyle başlayacak olan Edebiyat Günleri, söyleşilerin yanı sıra, şiir ve müzik dinletileri ile fotoğraf sergilerine de ev sahipliği yapacak. 14 Ağustos'a kadar sürecek Datça Edebiyat Günleri'nin Onur Konuğu ise Gülmece ve çocuk kitaplarıyla tanınan yazar Muzaffer İzgü olacak.

Etkinliğin diğer katılımcıları ise şöyle:

"Ataol Behramoğlu, Ahmet Antmen, Abdullah Nefes, A. Galip, Güney Özkılınç, Gülseren Engin, Şebnem Gürsoy, Ayça Bilgin, Gökhan Cengizhan (Edebiyatçılar Derneği Genel Başkanı), Muzaffer İzgü (Onur Konuğu), Şener Tokcan (Datça Belediye Başkanı), Nikbinlik Şiir Grubu, Özgen Seçkin, Gülümser Çankaya, Mine Ömer, Hayri K. Yetik, Özcan Karabulut, Adnan Gerger, Oğuz Tümbaş, Suna Güler, Emine Azboz, Hasan Uysal, Adnan Gerger, Enver Aysever, Hasan Özkılıç, Uğur Pişmanlık, Remzi Özmen, Halil İbrahim Özcan, Adnan Azar, Ahmet Tüzün, Şaban Akbaba, Ali Osman Arıkan, Orhan Keskinsoy Burak Tokcan, İsa İnan."