CHP 88.yılını kutluyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve partililer, CHP'nin 88. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti.

09 Eylül 2011 Cuma, 08:05
Abone Ol google-news

Heyet, Aslanlı Yol'dan yürümelerinin ardından Atatürk'ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kılıçdaroğlu burada Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

''Kurucusu olduğunuz partimizin 88. yıl dönümü dolayısıyla huzurlarınızdayız. Ülkemizin ciddi iç ve dış sorunlarının olduğu günümüzde, emanetiniz olan cumhuriyeti ve bağımsızlığımızı korumak, hukukun üstünlüğünü sağlayarak demokrasiyi güçlendirmek için partimize büyük görev ve sorumluluklar düştüğünün bilincindeyiz. Biz CHP'liler olarak sizden aldığımız güç, ilham ve kararlılıkla ülkemize hep sahip çıktık ve bundan sonra da çıkacağız. 1935 yılında söylediğiniz 'Ulusa hizmet yolunda bütün varlığımızla çalışmak parti üyelerimizin bozulmaz andıdır' sözünüz bugün de, yarın da hep rehberimiz olacaktır. Bu inançla en genç üyemizden, en yaşlımıza kadar tümümüz partimizin kuruluşunu gerçekleştirenlere, bugünlere getirenlere şükranlarımızı en içten saygılarımızı sunuyoruz.''

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler daha sonra ikinci cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün anıt mezarına çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.