CHP: İstanbul'da öndeyiz

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Manzara çok açık. İstanbul'da öndeyiz. Göreceksiniz CHP adayı Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı alacak." dedi.

31 Mart 2019 Pazar, 20:29
Abone Ol google-news

<video:1323390>

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, YSK'nin güncelleme gerekçesiyle CHP'yi veri akışını kestiğini açıkladı. Öztrak, sayımın ortasında veri akışının kesilmesinin normal olmadığını belirtti.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu da canlı yayında YSK'nin veri akışını kestiğini açıkladı. 

CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Tuncay Özkan, 'veri akışında yaşanan sorunu' görüşmek üzere Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) gitti.

 CHP: VERİ GİRİŞİ BAŞLADI

YSK’den 19:36’dan itibaren 56 dakika boyunca siyasi partilerin veri girişi durdu. Konuyla ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, YSK Başkanı ile görüştüklerini belirterek, “Başkan bize kendisinin de bunun neden böyle olduğunu bilmediğini teknik ekibe kontrol ettirdikleri söyledi. Bize bu konuda bir rapor hazırlanacağını da bildirdi. Raporu bizimle de paylaşmasını istedik. Şu an da veri girişi başladı” diye konuştu.

ÖZTRAK: İSTANBUL'DA ÖNDEYİZ

Öztrak daha sonra ikinci bir açıklama daha yaptı. Öztrak, "Manzara çok açık. İstanbul'da öndeyiz. Göreceksiniz CHP adayı Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı alacak." dedi.