CHP'li Bakan'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında dikkat çeken sözler

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında "Bergama Belediyesi’nin basın bürosunda 'basın sözleşmeli' olarak çalışan gazeteci Ergin Gelir, yönetim değişince AKP’li Belediye Başkanı Hakan Koştu tarafından otoparka sürüldü ve istifaya zorlandı!" dedi.

10 Ocak 2020 Cuma, 14:03
CHP'li Bakan'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında dikkat çeken sözler
Abone Ol google-news

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında Bergama Belediyesi'nde yaşanana olaya dikkat çekti. Bakan, mesajında, Bugün, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü... Biliyor musunuz? Bergama Belediyesi’nin basın bürosunda 'basın sözleşmeli' olarak çalışan gazeteci Ergin Gelir, yönetim değişince AKP’li Belediye Başkanı Hakan Koştu tarafından otoparka sürüldü ve istifaya zorlandı! Ve Başkan Koştu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için gazetecilerle bir araya gelip kutlama yaptı… Sorulur; hiç mi utanma sıkılma yok?" ifadesini kullandı. 

Bakan'ın açıklaması şöyle: 

Halkın haber alma hakkı ve basın özgürlüğü açısından zorlu bir yılı daha geride bıraktık… Tıpkı 2018 gibi, 2017 gibi, 2016 gibi… 2013 Haziran’ı gibi… 

Haberin ve hakikatin peşinde koşması gereken yüzlerce gazeteci, adliye koridorlarında koşturdu, mahkeme salonlarında halkın haber alma hakkını, basın özgürlüğünü ve hakikati savunmak zorunda bırakıldı...

Yüzü aşkın gazeteci hükümlü ve tutuklu olarak bir yılı daha hapiste geçirdi...

İktidar, yargı sopasıyla ‘yola getirme’ gayesinde…

Sarayın güdümündeki Basın İlan Kurumu ilan gelirlerini keserek destur verme halinde…

Bazı gruplar, sokaklarda gazetecilere saldırarak dayakla susturma girişimde…

Gazetecileri fişleme çalışmaları yürüten iktidarın emrindeki vakıflar…

Yüksek yargı kararlarına uymayan mahkemeler…

Binlerce mobbing, on binlerce işsiz gazeteci, milyonlarca lira ceza…

İşte tek adamın baskısı altındaki medya…

Bugün, #10OcakÇalışanGazetecilerGünü...

Biliyor musunuz?

Bergama Belediyesi’nin basın bürosunda 'basın sözleşmeli' olarak çalışan gazeteci Ergin Gelir, yönetim değişince AKP’li Belediye Başkanı Hakan Koştu tarafından otoparka sürüldü ve istifaya zorlandı!

Ve Başkan Koştu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için gazetecilerle bir araya gelip kutlama yaptı…

Sorulur; hiç mi utanma sıkılma yok?

Tüm baskılara direnen, hala bir yerlerde haber alma hakkımızın, basın özgürlüğümüzün ve hakikatin peşinde koşan tüm gazetecilere teşekkür ediyorum.