CHP'li vekiller Türk gazeteci için Suriye'ye gidiyor

CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz ve Hasan Akgöl, uzun süredir Suriye'de tutuklu bulunan gazeteci Cüneyt Ünal'ı kurtarmak için Suriye'ye gidecek.

14 Kasım 2012 Çarşamba, 16:17
Abone Ol google-news

CHP'li milletvekilleri Suriye'de tutuklu bulunan gazeteci Cüneyt Ünal'ı kurtarmak için harekete geçti. Hatay'da basın toplantısı düzenleyen CHP Hatay Milletvekilleri Refik Eryılmaz ile Hasan Akgöl, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın konuyla yakından ilgilendiğini söyledi.

Daha önceki ziyaret sırasında tutuklu gazeteciler hakkında Esad'a durumu anlattıklarını hatırlatan Eryılmaz, Suriyeli yetkililer, Türk gazeteci Cüneyt Ünal'ın ellerinde olduğunu ve heyet halinde gelmeleri durumunda kendilerine teslim edeceklerini bildirdiklerini kaydetti.

Bu nedenle Suriye'ye gideceklerini söyleyen Eryılmaz, Türk gazeteci ile birlikte tutuklu olduğu belirtilen Filistinli gazeteci Beşar Fehmi Kadumi'nin konumu hakkında bilgi sahibi olmadığını ancak onu da Türkiye'ye getirmeye çalışacaklarını vurgulayarak, "Bizim amacımız iki gazeteciyi kurtarmak ve Türkiye'ye getirmek istiyoruz. Amacımız siyaset değil insani yardım. Parçalanmış aileleri tekrar bir araya getirmek istiyoruz "dedi.

Milletvekili Hasan Akgöl de oluşturdukları komisyonla birkaç gün içinde Suriye'ye gideceklerini bildirdi.