CHP'li vekillerden Bekaroğlu'na: Dağdan gelmiş...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bekaroğlu'nun "Ulusalcıların ayrılması CHP'yi güçlendirir" yorumuna iki milletvekilinden tepki geldi.

10 Kasım 2014 Pazartesi, 11:57
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu'nun, dün verdiği bir röportaj, CHP içinde tartışma konusu oldu. Bekaroğlu, CHP'deki 'ulusalcı kanat' istifaları için "Bu CHP'yi zayıflatmaz, tam tersi daha da güçlendirir. Değişik toplum kesimlerinde karşılık bulmasını sağlar" demişti.

CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş ve Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Bekaroğlu'nun açıklamasına büyük tepki gösterdi.

Özgümüş, Bekaroğlu için "dağdan gelip bağdakileri kovmak için fetva veriyor" yorumunda bulundu. Özgümüş Twitter'daki hesabından şunları yazdı:

"CHP içi tartışmalar hakkında konuşabilecek son kişi Bekaroğlu,dağdan gelip bağdakileri (ulusalcıları) kovmak için fetva veriyor. CHPyi gerçekten güçlendirecek olan gerçek CHP'lilerin değil partiyi dönüştürmeye çalışan ve sonradan eklemlenenlerin istifa etmesidir."

Yılmaz ise "CHP'yi gerçekten güçlendirecek olan gerçek CHP'lilerin değil, partiyi dönüştürmeye çalışan ve sonradan eklenenlerin istifa etmesidir" yazdı.