Çocuk Vakfı'ndan çocuklara 20 kitap

Çocuk Vakfınca çocuk hakları kültürü çerçevesinde hazırlanan 20 kitap yayımlandı.

20 Nisan 2011 Çarşamba, 09:54
Abone Ol google-news

Çocuk Vakfından yapılan açıklamada, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ile İstanbul Üniversitesi iş birliğinde, 25–27 Şubat tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen I. Türkiye Çocuk Hakları Kongresi nedeniyle çocuk hakları kültürü çerçevesinde hazırlanan 20 kitabın yayımlandığı ifade edildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı armağanı olarak üniversite, valilik, yerel yönetim, sivil toplum kuruluşu ve kütüphanelere ücretsiz gönderilen kitapların 4 bin 360 sayfadan oluştuğuna dikkat çekildi.

 

Çocuk Vakfınca yayımlanan kitaplar şunlar:

''Haklarımla Çocuğum, Haklarımı Çalmayın, Sesimizi Kim Duyacak, Sevinci Eksik Şiirler, Aynaya Gülerek Bak, Aynam Çocuk Sesli Bir Deniz, Resimli Alfabedir Çocuk, Dünyadan Büyüktür Çocuk, Çocuk Hakları Açısından Çocuk İhmali ve İstismarı El Kitabı, Engelli Çocuk ve Ergenlerin Hakları El Kitabı, Üstün Yetenekli Çocukların Hakları El Kitabı, Çocuk Hakları ve Medya El Kitabı, I. Türkiye Çocuk Hakları Kongresi Çocuk Bildirileri Kitabı, I. Türkiye Çocuk Hakları Kongresi Yetişkin Bildiriler Kitabı/I-II, I. Türkiye Çocukları Hakları Kongresi, I. Türkiye Çocuk Hakları Kongresi Kongre Tutanağı Kitabı, I. Türkiye Çocuk Hakları Strateji Belgesi, Her Çocuk Haklarıyla Doğar ve Güzel Bir Dünyada Yaşama Hakkım Var.''

Açıklamada, kitapların ''www.cocukvakfi.org.tr'' internet sitesinden okunabileceği ve çıktılarının alınabileceği de kaydedildi.