Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız? sorusuna Davutoğlu'ndan yanıt

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız? sorusuna "Türkiye’de siyasetin bütününde adaylık bakımından iddialı bir tavır sergileyeceğiz" yanıtını verdi.

19 Haziran 2021 Cumartesi, 18:08
Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız? sorusuna Davutoğlu'ndan yanıt
Abone Ol google-news

Kırklareli'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Gelecek Partisi'ni herhangi gibi bir ittifaka eklenme veya onun bir parçası olmak için kurmadık. İddialı bir şekilde siyasete girdik, cumhurbaşkanlığı seçimleri ve genel seçimlere en iddialı şekilde gireceğiz" dedi.

Partisinin Kırklareli İl Kongresi'ne katılan Davutoğlu, Babaeski'de gazetecilere açıklamalarda buldu.

"İDDİALI TAVIR KOYACAĞIZ"

Davutoğlu, "Diğer partilerle ortak cumhurbaşkanı adayını mı destekleyeceksiniz yoksa cumhurbaşkanı adayı mı olacaksınız?" sorusuna, "Türkiye’de siyasetin bütününde adaylık bakımından iddialı bir tavır sergileyeceğiz" yanıtını verdi.

"YENİ BİR ALTERNATİF OLUŞTURDUK"

Gelecek Partisi'nin ittifaka ekleme parti olmadığını söyleyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

Bu çok sık gündeme gelen bir soru. Gelecek Partisi'nin herhangi gibi bir ittifaka eklenme veya onun bir parçası olmak için kurmadık. Gelecek Partisi kendi doğruları ile Türkiye'ye bir alternatif olmak için kuruldu ve kısa sürede de güçlendirilmiş parlamenter sistem ile temiz siyaset belgemiz ile gelecek ekonomik modelimizle birçok alandaki açıklamalarımızla halkımız önünde yeni bir alternatif oluşturduk. İddialı bir şekilde siyasete girdik, cumhurbaşkanlığı seçimleri ve genel seçimlere en iddialı şekilde gireceğiz" dedi.

"GELECEK PARTİSİ KENDİ ADAYLARIYLA SEÇİME GİRECEK"

Partisinin seçimlere kendi adaylarıyla gireceğini belirten Davutoğlu, şöyle konuştu:

Şunu söylemek doğrudur ve kesin olarak Gelecek Partisi kendi adayları ile en güçlü şekilde seçime girecektir. Siyasetin o günkü şartların gereği olarak ülkesel ilkesel bazda bir iş birliği ve görüşme olursa da buna kapıyı kapatmayız, o zaman görüşülecek konular bunlar. Şahsımla ilgili herhangi gibi bir ihtirasın peşinde değilim, biz o makamları gördük, görüyoruz; başbakanlık makamı. Türkiye’de siyasetin bütününde adaylık bakımında iddialı bir tavır sergileyeceğiz. O gün geldiğinde parti kurullarımız ile oturup, görüşeceğiz.