Özlem Zengin'in TV'deki açıklamaları ortaya çıktı: "Demirtaş'ın Öcalan'ı örnek alması lazım"

Meclis’te, Uşak’taki çıplak arama iddialarını reddederken kullandığı, “Onurlu kadın, ahlâklı kadın bir sene beklemez. Bu, kurgusal bir harekettir” sözleri tepkilere neden olan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in yıllar önceki sözleri dikkat çekti.

21 Şubat 2021 Pazar, 14:34
Özlem Zengin'in TV'deki açıklamaları ortaya çıktı:
Abone Ol google-news

Meclis’te, Uşak’taki çıplak arama iddialarını reddederken kullandığı, “Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez. Bu, kurgusal bir harekettir” sözleri tepkilere neden olan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in yıllar önceki sözleri dikkat çekti.

FETÖ’nün kapatılan yayın organı STV’deki görüntüleri de ortaya çıkan Özlem Zengin’in, 2015 yılında AKP’ye yakınlığıyla bilinen A Haber yayınındaki sözleri sosyal medyada gündem oldu.

ÖZLEM ZENGİN: ÖCALAN’I REHBER ALMASI LAZIM

Sevilay Yılman’ın sunduğu programda konuşan Özlem Zengin’in, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı, terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’ı örnek almadığı için eleştirdiği görüldü.

Özlem Zengin, “Selahattin Demirtaş’ın kullandığı dil, Öcalan’ın dilinden çok farklı. Kendisinin onu rehber alması lazım” ifadelerini kullandı.

İşte o yayın: