'Deniz Feneri almış başını gidiyor'

Antalya'da seçim çalışmalarını sürdüren CHP Antalya Milletvekili Adayı Deniz Baykal, Finike seçim bürosuna uğrayarak partililerle kısa sohbet etti.

13 Mayıs 2011 Cuma, 18:34
Abone Ol google-news

Deniz Baykal, çiftçinin borç içinde icraya mahkum olduğunu söyledi. Bu durumun merkez sağın siyasetine uygun olmadığını belirten Baykal, ''Çiftçi perişan bir haldedir. Merkez sağın siyasetine uygun mu bu? Böyle bir şey olur mu? Peki, milli birlik, bütünlük nerede? Polisleri tokatlıyorlar. Adam bir başbakan yetmez bir başbakan daha lazım diyor. Böyle bir tablo. Nerede hukuk şimdi. Bitmiş. Deniz Feneri almış başını gidiyor, kimsenin hesap sorduğu yok?'' dedi.

''Eski DYP'liler hangi partiye gidecek'' sorusunu yanıtlayan Baykal, doğru yolun temelinde köylüye hizmet, milli birliğe ve bütünlüğe saygı olduğunu söyleyerek, şöyle devam etti:
''Doğru yolcuların geleceği yer CHP'dir. Doğru yolun temelinde köylüye hizmet var. Doğru yolun temelinde milli birliğe bütünlüğe saygı var. Doğru yolun temelinde yolsuzluğa karşı çıkmak var. Bütün bunları birleştirdiğiniz zaman Atatürk Cumhuriyetine saygı var. Laik demokratik cumhuriyetine saygı var. Bütün bunlar doğru yol siyasetinin özüdür. Çiftçiye köylüye sahip çıkar ve dertlerini ve onlara hizmet etmeyi önemser. Eski doğru yolcuların geleceği yer, hiç tereddütsüz geleceği yer Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Aynı mücadelenin içindeyiz. Tarıma sahip çıkalım, devlete sahip çıkalım. Milli birliğe ve hukuka sahip çıkalım istiyoruz.''