Doğuş Holding'den Star TV açıklaması

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Star TV'yi satın almak için yaptıkları görüşmelere ilişkin, ''Bu iş olmasa da biz kendi eğlence kanalımızı yapacağız'' dedi.

04 Ekim 2011 Salı, 15:41
Abone Ol google-news

Şahenk, Garanti Yatırım ile ABD merkezli Cerberus Capital Management L.P arasında yapılan işbirliğinin imza töreni sırasında gazetecilerin Star TV'nin satışına ilişkin sorularını yanıtladı.

Gerekli açıklamanın, Doğan Yayın Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na dün yapıldığını anımsatan Şahenk, ''Bu iş olmasa da biz kendi eğlence kanalımızı yapacağız'' ifadesini kullandı.

Şahenk, Star TV'ye ilişkin görüşmelerin olumlu sonuçlanmasının kendileri için avantaj olacağını dile getirdi.

Doğan Yayın Holding dün dolaylı bağlı ortaklıkları Işıl Televizyon Yayıncılık A.Ş'nin (Star TV) hisse senetlerinin tamamının satışı ve devri konusunda Doğuş Yayın Grubu ile görüşmelere başlanıldığını duyurmuştu.

Doğan Yayın Holding açıklamasında, Star TV'nin 391 milyon 500 bin lira olan ödenmiş sermayesinin yüzde 99,99'unu temsil eden hisse senetlerinin tamamının satışı ve devri konusunda Doğuş Yayın Grubu ile görüşmelere başlanıldığı belirtilmiş, söz konusu görüşmelerin bahsi geçen hisse senetlerinin satışı ve devri ile sonuçlanabileceği gibi; görüşmelerin sonucunda hisse senetlerinin satışı ve devrinin gerçekleşmeyebileceği kaydedilmişti.