Dördüncü sınıf öğrencileri görevden alınan öğretmenleri için eylem yaptı

Tunceli'deki Sarı Saltuk İlkokulu'nun 4-A sınıfı öğrencileri, açığa alınan öğretmenleri Hasan Ölgün'ün göreve iadesi için velileri ile birlikte okul önünde eylem yaptı. Veliler, öğretmenin görevine iade edilmemesi durumunda çocuklarını okula göndermeyeceklerini söyledi.

27 Eylül 2016 Salı, 15:02
Abone Ol google-news

 

Kent merkezindeki Sarı Saltuk İlkokulu 4-A sınıfı öğrencileri ve velileri, PKK soruşturması kapsamında açığa alınan sınıf öğretmenleri Hasan Ölgün'ün görevine iade edilmesi için okul önünde eylem yaptı. 'Biz öğretmenimizi istiyoruz', 'Laik eğitim istiyoruz, başka bir şey istemiyoruz' yazılı dövizleri taşıyan öğrenciler ve velileri, öğretmenlerinin açığa alınmasını protesto etti. Okul önünde çocuğuyla birlikte eylem yapan öğrenci velisi Özlem Es, 4 yıldan beri çocuklarını okutan öğretmen Hasan Ölgün'e hem çocuklarının, hem de kendilerinin çok alıştıklarını belirterek, "Biz çocuklarımızı okutan ve 4 yıldır çocuklarımızın sınıf öğretmeni olan Hasan Ölgün öğretmenimizin göreve iade edilmesini istiyoruz. Biz çocuklarımızın öğretmeninden çok memnunduk. Laik eğitim çerçevesinde eğitim veriyordu. Eğer öğretmenimiz göreve iade edilmezse, hiçbir şekilde çocuklarımız derslere gitmeyecek ve okula yollamayacağız. Çocuklarımızın ilkokulda son senesi ve son yılda böyle bir uygulamaya gidilmesi bizi şaşırttı. Biz veliler her gün okul önüne gelerek bu eylemimizi yapacağız. Kesinlikle çocuklarımızın öğretmenini geri istiyoruz, yetkililer bu talebimizi duysun" dedi.

Diğer veliler de, sınıf öğretmenleri Hasan Ölgün'ün göreve iade edilmesini ve başka öğretmenin çocuklarını okutmasını istemediklerini söyledi. Uzun süre okul önünde bekleyen öğrenci ve velileri, okul yöneticileri ile kısa süreli bir tartışma yaşadı. 4-A sınıfında okuyan öğrenciler de, "Öğretmenimizi geri istiyoruz, biz öğretenimizden çok memnunduk başka öğretmen istemeyiz" diye taleplerini dile getirdi.