El Arabiya'dan Yasin El Kadı ile Erdoğan tekzibi

Suudi Arabistan’ın El Arabiya Televizyonu’nun internet sitesi, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın aile dostu ve adı uluslararası çevrelerde zaman zaman İslamcı terör bağlantısıyla anılan Suudi Arabistanlı işadamı Yasin El Kadı ile ilgili ilginç bir düzeltme haberi yayınladı.

23 Temmuz 2014 Çarşamba, 12:44
Abone Ol google-news16 Haziran tarihli bir haberinde Yasin El Kadı’nın Irak ve Suriye’de İslam Devleti ilan eden IŞİD örgütüyle yakın bağlantı içinde olduğunu ve örgütün faaliyetlerine mali destek sağladığını öne süren bir haber yayınlayan El Arabiya, dün bu iddialarını geri çektiğini duyurdu.

Mahir Zeynelov imzasıyla yayınlanan “IŞİD: Ankara’nın yaramaz çocuğu” başlıklı haberde El Kadı’nın IŞİD’le yakın bağlantı içinde olduğu ve örgüte mali destek sağladığı belirtilerek, Kadı’nın IŞİD tarafından Irak’ta rehin tutulan Türk diplomatların serbest bırakılması için Başbakan Erdoğan ile üç kez görüştüğü iddia edilmişti.

El Arabiya’nın internet sitesinde dün bu haberi tekzip eden bir haber yayınlandı.

Haberde El Kadı’nın avukatlarının El Arabiya’yı arayarak Erdoğan’la görüşme iddialarını yalanladıkları ve El Arabiya’nın da bu yalanlamayı kabul ettiği belirtildi.

Erdoğan tweeti üzerine sınırdışı

Today’s Zaman’da muhabirlik yapan  Azerbaycan vatandaşı Mahir Zeynalov Başbakan Erdoğan'ı eleştiren tweet atınca  sınırdışı edilmişti.