El Kaide'nin 2 numaralı isminden tehdit

El Kaide'nin "2 numaralı" ismi Eymen El Zevahiri, yayımladığı bir video mesajında "Müslümanlara karşı işlenen suçların intikamını almak için, Batılıların kanını dökmeye devam edeceklerini" bildirdi.

05 Ekim 2009 Pazartesi, 13:49
Abone Ol google-news

Merkezi ABD'de bulunan IntelCenter adlı İslamcı siteleri denetleyen kurumun açıklamasına göre El Kaide'nin "2 numaralı" ismi Eymen El Zevahiri, bu mesajı, yıl başında Libya'da hapishanede ölen El Kaide'nin ileri gelenlerinden "Ibn El Şeyh El Libi" adıyla bilinen Ali Muhamed El Faheri'nin anısına yayımladı. Zevahiri, mesajda, ABD'nin Müslümanları "güleç yüzlü Başkan Barack Obama ile aldattığını" iddia ediyor ve Amerikalıları "katil" ve "kan emici" olarak nitelendiriyor.

"Küstahlar! Müslümanlara karşı işlediğiniz suçlara son verinceye kadar kanınızı dökeceğiz, ekonominizi çökerteceğiz, anladığınız dilde konuşacağız" tehditlerini dile getiren Zevahiri, ABD'yi "bütün dünyada masumların kanını dökmek" ile suçluyor ve "El Kaide'nin Tanrının yardımıyla her dulun, her yetimin ve her Müslümanın intikamını alacağını" belirtiyor.