Emek senaryosuna 'hayır' yürüyüşü

Aktöründen yönetmenine, sinema yazarından, izleyiciyi kadar Emek Sinemasına sahip çıkan herkes bugün Taksim'den Emek'e kadar yürüdü.

15 Nisan 2012 Pazar, 15:45
Abone Ol google-news

Demirören AVM'nin önünde; "Emek Sineması'nın yıkılmasına, Taksim Meydanı'nın "yayalaştırılmasına", Tarlabaşı'nın "yenilenmesine", Beyoğlu'nun satışa çıkartılmasına ikna değiliz, olmayacağız! Bu filmi seyretmeyeceğiz!" diyerek üzerinde senaryonun mimarı Kadir Topbaş'ın 'da olduğu senaryoyu özetleyen biletlerini yırttılar.
 
Emek Bizim İstanbul Bizim!

Demirören AVM önünde yapılan açıklamada; "Kamer İnşaat kamuoyunun yanlış ve eksik bilgi sahibi olduğu gerekçesiyle yeni bir PR çalışması yürütmeye başladı. Oysa, ‘Grand Pera’ projesi adını verdikleri bu “yeni” proje, yine Emek Sineması’nı ‘moving’ yöntemi ile 4. kata taşıyarak, 10 salonlu bir sinema zincirinin süsü haline getirmeyi hedefliyor. Kamer İnşaat, aynı projeyi farklı kılıflarla önümüze sunarak bizi ikna edemez. Bir kez daha söylüyoruz; Emek Sineması’nın bulunduğu yerde yenilenmediği ve kapısının sokağa açılmadığı herhangi bir projeye ikna olmayacağız. Emek Sineması kamuya, yani bize aittir. Emek Sineması'nın yıkılmasına, Taksim Meydanı'nın "yayalaştırılmasına", Tarlabaşı'nın "yenilenmesine", Beyoğlu'nun satışa çıkartılmasına ikna değiliz, olmayacağız! Bu filmi seyretmeyeceğiz!" denildi.