Erdoğan’dan Hisarcıklıoğlu’na kulaklık esprisi

Erdoğan’ın kulaklık takan Hisarcıklıoğlu’na seslenerek ’Fakat Rifat bey senin anlaman lazım benim konuşmamı’ demesi konukları güldürdü.

31 Ekim 2013 Perşembe, 12:16
Abone Ol google-news

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Ekonomi Bakanlığı'nca düzenlenen 8. Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı başladı.
 
Başbakanlık Dolmabahçe Ofisi'ndeki toplantıya, Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim'in de yer aldığı çok sayıda yabancı konuk ile Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan katıldı.
 
Başbakan Erdoğan konuşma yapmak için kürsüyü çıktığı sırada simultene çevirinin yabancı konuklara iletildiği kulaklıklarda sorun çıktı. Duruma Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu müdahale etti.
 
Hisarcıklıoğlu, elini kaldırarak Başbakan Erdoğan'a uyarıda bulundu. Bunun üzeerine Erdoğan konuşmasına ara verdi. Sorunun giderilmesi beklenirken konuklar, Erdoğan'ın esprisi ile güldü. Başbakan Erdoğan, az önce kendisine müdahalede bulunan Rifat Hisarcıklıoğlu'a seslenerek, "Fakat Rifat bey senin anlaman lazım benim konuşmamı" dedi. 
 
Sorunun kısa sürede giderilmesiyle Erdoğan konuşmasına devam etti.