Erdoğan'dan ilk yorum

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kastamonu'da güvenlik güçlerine yönelik saldırıya ilişkin olarak, "Sandıkta meselelerini halledemeyeceklerini anlayanlar bu yollarla netice alacaklarını zannediyorlar. Sandığın dışında başka yoları kimse aramasın" dedi.

04 Mayıs 2011 Çarşamba, 15:38
Abone Ol google-news

Amasya'da halka seslenen Başbakan Erdoğan, konuşmasına hüzünle başladığını vurgularken, Kastamonu'dan ayrıldıktan sonra konvoylarındaki eskortun uğradığı silahlı saldırıda bir polisin şehit olduğunu, bir polisin de yaralandığını ifade etti.

"Demokrasi mücadelesine inanmayan bu karanlık zihniyetler bunlara ne derseniz deyin bu teröristler, bu ayrımcı güçler, sandıkta meselelerini halledemeyeceklerini anlayanlar bu yollarla netice alacaklarını zannediyorlar" diyen Başbakan Erdoğan, "Şunu özellikle bilmelerini istiyoruz; biz bu yola merhum Menderes'in ifade ettiği gibi 'kefenimizi giyerek' çıktık. Allahın kader planında bizler için koymuş olduğu ömrü, tayin ettiği ömrü kimsenin kısaltmaya veya uzatmaya gücü yetmez. Halka hizmetin hakka hizmet olduğuna inanarak biz bu yola çıktık" diye konuştu.

Bu vatan topraklarını kimseye böldürtmeyeceklerini vurgulayan Erdoğan, 74 milyonu bir birine düşürmemek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini, göstermeye de devam edeceklerini belirtti. Buna inanmayanların her zaman olacağını kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti:
"İstiyoruz ki bu vatan toprakları üzerinde kin olmasın, haset olmasın, fesat olmasın, fitne olmasın. Bu topraklar üzerinde sandık ortadayken sandığın dışında başka yoları kimse aramasın. Ama arıyorlarsa bilsinler ki benim bu aziz milletim hiçbir zaman teröriste prim vermeyecektir. Şehidimize Allahtan rahmet diliyorum. Ailesine sabır dilerken tüm milletimizin başı sağolsun diyorum. Yaralımıza rabbimden şifalar diliyorum. Tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Onlar bu milletin sigortasıdır. Onlar bu milletin adeta istikamet oklarıdır."