"Eşim, koruyucu meleğim"

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın kaptanı Alex de Souza, Fenerbahçe Gazetesi'nin 100. sayısına verdiği röportajda futbol kariyerinden özel yaşantısına kadar birçok konuda soruları yanıtladı.

09 Nisan 2012 Pazartesi, 10:18
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın kaptanı Alex de Souza, kariyeriyle ilgili olarak, ''Vücudum el verdiği sürece oynamaya devam edeceğim'' dedi.

Brezilyalı futbolcunun, Fenerbahçe Gazetesi'nin 100. sayısına verdiği röportaj, kulübün internet sitesinde de yayımlandı.

Futbol otoritelerinin ''Alex bu performansıyla daha beş yıl oynar'' şeklindeki yorumunu değerlendiren Alex, 10 yıl öncesine baktığında, özellikleriyle ilgili olarak çok fazla bir şey yitirmediğini anlatarak, ''Zaman hakkında elbette bir yorum yapamam. Ama 10 sene öncesine baktığım zaman çok fazla bir şey kaybettiğimi düşünmüyorum. İnsanlar hep derler, (32-33 yaşından sonra gücünü kaybedersin) diye. Ama ben hiç bir zaman vurduğu yeri yıkan güçlü bir oyuncu olmadım. Hızını kaybedersin, diyorlar. Aslında zaten ben hiç hızlı bir oyuncu olmadım ki. Bu sebepten, 10 sene öncesiyle karşılaştırdığımda çok fazla bir şey kaybettiğimi düşünmüyorum. Bu saatten sonra olayın daha fazla mental olduğunu düşünüyorum. Vücudum el verdiği sürece ben oynamaya devam edeceğim'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçeli futbolcu, kariyerini hangi ülkede noktalayacağı sorusuna verdiği cevapta ise ''Şu anda tam olarak nerede bitireceğimi bilmiyorum. Zamanı geldiğinde oturup hep birlikte konuşacağız. Ben de her zaman olduğu gibi aileme konuşup karar veririm. Zaten şu anda böyle bir soru gündemde değil'' dedi.

Futbolu bıraktıktan sonra antrenörlük düşünüp düşünmediğiyle ilgili olarak da Brezilyalı oyuncu, ''Bu benim kafamda belirlediğim bir şey değil. Ama eğer fırsat olursa çalıştırıcı olabilirim'' diye konuştu.


''Eşim sanki benim koruyucu meleğim''

Brezilyalı futbolcu, eşinin geçirdiği sağlık sorunlarıyla ilgili bir soru üzerine, ''Sanki o benim koruyucu meleğim'' dedi.

Bir sporcunun hayatında başına gelebilecek her türlü sakatlığın eşinin başına geldiğini aktaran Fenerbahçeli futbolcu, ''Menüsküsünden sıkıntı yaşadı. Bunun haricinde son zamanlarda çapraz bağları koptu. Bu yüzden baktığımız zaman bizim inancımıza göre, biz o kadar yakınız ki benim başıma gelecekler sanki onun başına geliyor. Sanki o benim koruyucu meleğim. Maalesef tabii ki bana gelmesin ona gelsin mantığında ilerliyor'' şeklinde konuştu.