"Ey, Ankara halkı birinci vazifen..."

CHP Çankaya Belediye Başkan Aday adaylarından Bülent Gürsoy, AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Melih Gökçek'le yola devam etme kararı almasını, "Ey, Ankara halkı, birinci vazifen İ. Melih Gökçek'ten kurtulmaktır" sözleriyle değerlendirdi.

02 Ocak 2009 Cuma, 09:07
Abone Ol google-news

CHP Çankaya Belediye Başkan Aday adaylarından Bülent Gürsoy, yaptığı açıklamada, Gökçek'in aday olmasının CHP için büyük fırsat olduğunu belirterek, "CHP'nin Ankara'da seçimleri kazanması da kesinleşmiştir" dedi. Ankara'nın, "entrika, yalan ve çamur siyaseti" üzerine kurulu çağ dışı bir yönetim anlayışına terk edilemeyeceğini ifade eden Gürsoy, Ankaralılara, "Ey, Ankara halkı, birinci vazifen İ. Melih Gökçek'ten kurtulmaktır" diye seslendi. Bülent Gürsoy'un açıklaması şöyle:
"15 yıldır bir kabus gibi Ankara'nın üzerine çöken İ. Melih Gökçek'in saltanatı 29 Mart'ta Karayalçın ile yıkılacaktır. Halkın bir lokma ekmeğe muhtaç hale geldiği Ankara'da, ekmekle, unla, makarnayla ve kömürle, oylara ipotek koyarak demokrasi oyunu oynatan Gökçek'e halk bu kez midesiyle değil, aklıyla ve onuruyla yanıt verecektir. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile halka esaret uygulamadan sahip çıkılacak, onurlu bir şekilde el uzatılacak, fiziki ve sosyal yaşam yeniden çağdaş başkente yakışır hale getirilecektir."