Facebook'ta tanışıp odunlukta tecavüz etti

Adana'da, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta tanışıp arkadaş olduğu 14 yaşındaki kıza odunlukta tecavüz ettiği ileri sürülen zanlı tutuklandı.

26 Nisan 2015 Pazar, 16:14
Abone Ol google-news

14 yaşındaki kız çocuğu M.İ.A.'nın anne ve babası şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrıldı, iddiaya göre anne kızına bakamayınca teyzesi kız yanına aldı. Bu arada M.İ.A. mahalleden Ferman S. (23) ile sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta tanışarak arkadaş oldu. M.İ.A. teyzesi İzmir'e gittiği sırada Ferman S. ile buluştu. Ferman S. kız çocuğunu evlerinin damındaki odunluğa götürüp burada tecavüz etti.
 
TECAVÜZÜ REHBER ÖĞRETMENE ANLATTI
 
Daha sonra da kız çocuğu evine geldi. Teyzesi ise İzmir dönüşünde yeğeninde bir tuhaflık olduğunu fark etti. Ancak kız çocuğu durumu teyzesine anlatmadı. Daha sonra rehberlik öğretmeni de çocuktaki değişikliği fark edip konuştu. Kız çocuğu yaşadığı tecavüz olayını öğretmenine anlattı. Bunun üzerine öğretmen olayı polise bildirdi.
 
Polis ise Ferman S’yi gözaltına aldı. Zanlının savunmasında, kız çocuğuyla arkadaş olduğunu doğrulayıp tecavüz etmediğini, kızın kendi rızasıyla birlikte olduğunu söylediği öğrenildi. Sorgusu tamamlanarak adliyeye sevk edilen Ferman S., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kız ise devlet korumasına alınarak psikolojik destek verilmeye başlandı.