Fatih Terim'e 10 milyon dolarlık teklif!

Fatih Terim’in kapısını çalan Umman Futbol Federasyonu Başkanı Hamadi, milli takımlarını çalıştırması için yıllık 10 milyon dolar önerdi. Kurt hoca ise düşünmek için süre istedi.

25 Mart 2011 Cuma, 08:28
Abone Ol google-news

Fatih Terim’e İran ve Endonezya’nın ardından bir teklifte Umman’dan geldi. Pazartesi günü İstanbul’a gelip Ritz Carlton Otel’de Terim ile buluşan Umman Futbol Federasyonu Başkanı Khalid Bin Hamadi, “Hocam bizim milli takımı çalıştır” dedi ve yıllık 10 milyon dolar önerdi. Terim’den en az 3 yıl çalışmasını isteyen Hamadi, “Umman’ı Dünya Kupası finallerine götürmeniz halinde çok yüksek miktarda bir de bonus ödeyeceğiz” diyerek garanti verdi..

Hürriyet'in haberine göre, Yaklaşık iki yıldır takım çalıştırmayan ancak bu süre içinde 22 teklifi geri çeviren Terim’e son olarak Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak aracılığıyla İran için teklif gelmişti. Özak, İran’da kendisine iletilen teklifi telefonla Terim’e aktarmış ancak bu teklifi Terim kabul etmemişti. Terim’e son teklif ise geçtiğimiz hafta İngiliz spor şirketi Kick Worldwide aracılığıyla geldi.

İngilizler'in aracılığı sonrasında Umman Futbol Federasyonu Başkanı Khalid Bin Hamadi ile Ritz Carlton’da buluşan Terim yaklaşık 3 saat süren toplantıda Körfez’den gelen öneriyi dinledi. Bin Hamadi’nin “Hocam siz bizim aradığımız isimsiniz. Türk Milli Takımı’ndaki başarınız ortada. Umman olarak biz de dünya futbolunda yükselmek istiyoruz. İlk hedefimiz Dünya Kupası’na katılmak. Tüm organizasyonu size bırakıyoruz. Hiçbir fedakârlıktan da kaçınmayacağız. Yıllık ücret olarak 10 milyon dolar öneriyoruz. Ayrıca finallere katılmamız halinde de çok yüksek miktarda bir de bonus ekleyeceğiz. Bu sözlü teklifimizdir, yazılı teklifimizi de hafta sonuna kadar size ulaştıracağız. Bizim ülkemizde futbola aç çok sayıda genç var. Sizin tecrübelerinize ihtiyacımız var” şeklindeki sözlerini dinleyen ve ardından kendi düşüncelerini aktaran Terim, Bin Hamadi’den düşünmek için süre talep etti.

Salı günü Türkiye’den ayrılan Bin Hamadi, Terim’i 29 Mart’ta Tunus ile oynayacakları milli maç için Umman’a davet etti. Terim bu maça gitmesi halinde kararını da orada Ummanlı yetkililere bildirecek.