Fazıl Say: En çok Ali Koç'un kahrolduğunu hissediyorum

Ligin 38. haftasında oynanan Aytemiz Alanyaspor - Fenerbahçe maçının ardından ünlü piyanist Fazıl Say maça dair düşüncelerini Twitter hesabından paylaştı.

29 Nisan 2021 Perşembe, 23:27
Fazıl Say: En çok Ali Koç'un kahrolduğunu hissediyorum
Abone Ol google-news

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Fenerbahçe futbol ve basketbol takımı hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Süper Lig'in 38'inci haftasında Fenerbahçe, Aytemiz Alanyaspor deplasmanında sahadan 0-0 eşitlikle ayrıldı. Dün ise sarı-lacivertli basketbol takımı Euroleague Play-Off üçüncü maçında CSKA Moskova'ya 85-68 yenilerek Final Four mücadelesine veda etti. İki branşta da alınan başarısız sonuçların ardından ünlü piyanist Fazıl Say, tam kapanmanın sarı-lacivertli taraftarlar için kabus olduğunu dile getirdi. 

Ünlü piyanist Fazıl Say, "Ben Ali Koç'u desteklemeye devam edeceğim. Yakışıyor da, inanıyor da. En çok onun kahrolduğunu, çaresizlik içinde çözümler aradığını hissediyorum" diyerek başkana olan inancını belirtti.

Ligde birinciliğin mucize, ikinciliğin ise şansa bağlı olduğunu ifade eden Fazıl Say, "Baskette ve futbolda 'tam kapanma' kabus oldu bize. İyi olurdu zevkli ve umut dolu müsabakalar seyretseydik. İkisinde de 'kalibre ve vizyon eksikliği' ve 'kendi kendine yenilmece.' 'Sıkıntı yönetimdedir' demek basitlik olur" şeklinde ifadelerde bulundu.


"BİZ HER ŞEYİ EN KONSANTRE, EN İNATÇI ŞEKİLDE YAPSAYDIK, BELKİ BİR ŞANSIMIZ OLURDU" 

Basketbol ile ilgili düşüncelerini de belirten Fazıl Say, "Biz her şeyi en konsantre, en inatçı şekilde yapsaydık, belki bir şansımız olurdu. Belki zevkli bir Play-Off olurdu. Ama öyle bir ruh oluşmamıştı. Kendi hatalarına yenilirsen senden zaten üstün bir takıma yenilmen kaçınılmaz olur" diye konuştu.


"ALİ KOÇ'U DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİM" 


Fazıl Say, futbol takımı hakkında ise şunları kaydetti: "Konu Alanya maçı değil. Başından beri bu işi iyi bulmadık. Fenerbahçe öncelikle Atatürkçü bir kulüptür. Fenerbahçe Atatürkçüdür, nokta! Herhangi bir soru işareti bile olmamalı bu konuda. Herhangi bir kişinin geçmişi filan soru işareti olmamalı. Ali Koç'un özünde; ilk ve tek hatasıydı bu konu.. Ben Ali Koç'u desteklemeye devam edeceğim. Yakışıyor da, inanıyor da. En çok onun kahrolduğunu, çaresizlik içinde çözümler aradığını hissediyorum. Artık ne diyeyim? Önümüzdeki yıllar bizim yıllarımız olsun."