'Fenerbahçe'de bir yolcu var'

Fenerbahçe'de önde gelen yöneticilerden Abdullah Kiğılı, Arsenal eşleşmesi ile ilgili yorumlar da bulunurken, transferi kapattıklarını vurguladı.

11 Ağustos 2013 Pazar, 16:54
Abone Ol google-news

Bir yabancı oyuncunun takımdan ayrılacağını ifade eden yönetici, sarı-lacivertlilerin resmi ürün mağazası Fenerium ile ilgili de detaylı bilgiler verdi. İşte Kiğılı'nın sözleri...

"Kuyt, Webo ve Sow çok iyi işler yapar"

"Şanslar eşit, gönlümüz kupayı almak istiyor. Bizim ileri üçlüye çok güveniyorum. Kuyt, Webo ve Sow çok iyi işler yapar. Geride de takviyelerle çok iyi olacağı kanaatindeyim. Orta sahada gecikmeli olarak oturacağı inancını taşıyorum. Orta sahanın tam oturabilmesi için zaman lazım. Zamanı iyi değerlendirip, şans da bizden yana olursa bu süre kısa olur, o arayı da galibiyetle kapatırız. Bunlar benim fikrim.

Arsenal'i yenip gruplara kalmamız Arsenal'e kalmamızdan daha önemli. 21-28 Ağustos'ta bu süreç bitecek. Bu 17 gün zarfında Fenerbahçe'nin çok önemli sınavı var. En önemli sınav budur. Bu Galatasaray maçı sınav değil. Bu maçtan da önemli."

"Şansımız yüzde 51"

"6 kez bu elemeleri geçmiş, hiç takılmamış. İngiltere'nin marka değeri en yüksek kulüplerinden biri. Ben yurtdışında gözlemliyorum. İnsanlar Londra'ya gittiğinde Arsenal'in kulübünü ziyaret ediyor, stadı geziyor, alışveriş yapıyor. Bizim en büyük eksiğimiz bu. Hiçbir kulübümüz böyle değil, dünya markası olamadı. Dünya markası olmak böyle bir şey. Mağazalarda doğru dürüst yabancı turist var mı, bence yok. Stadı gezdiriyorlar, para alıyorlar. Barcelona forması 75 euro, Messi yazdırdınız 17 euroya, stadı gezdiriyorsunuz 25 euro. Barcelona stadını gezdiniz, 117 euro bırakıyorsunuz. Kişi başı aşağı yukarı 300 lira. Arsenal'de.

Karşınızdaki rakip önemli bir rakip. İyi hazırlanır, rakibinizi ciddiye alır, şans da yanınızda olursa Allah'ın da yardım etmesiyle, şöyle bir ittirmesiyle başarabilirsiniz. Geçen sezon Benfica maçında şans bizimle olsaydı, farklı olurdu. Her şeyde hayır var. Oraya kadar gelmekte bir başarı.

Ben inanıyorum, dün söyledim bugün de söylüyorum, şansımız yüzde 51. Bunu iyi değerlendirebilirsek gruplara kalırız. Kalmamız çok önemli."

"Transferi kapattık, bir kişi göndereceğiz"


"Emenike'den sonra transferi kapattık. Teknik heyetin seçeceği 1 kişiyi de göndereceğiz. Yabancı transferi mümkün değil. Yerli transferinde de şu an bir transfer söz konusu değil."

İyi bir kadromuz, yeni bir teknik ekibimiz var. Teknik ekibimize inanıyoruz, önemli işler başaracağını düşünüyoruz. Her girdiğimiz kupada, o kupaya uzanmak istiyoruz."

"Kimseden çekinecek halimiz yok"


"Bugün inşallah kupayı alır, ezeli rakibimiz ebedi dostumuz Galatasaray'ı yenmenin keyfine varırız. Şımarmamamız lazım. Çünkü, lig başlıyor, Arsenal maçları var. Allaha dua ediyorum, rabbim inşallah bizi mutlu ediyor. 17 gün sonra bütün keyiflerin hazzı içinde, Fenerbahçe taraftarlarına daha güzel mesajlar vermeyi istiyorum.

Açıkça ifade edeyim, gururla söylüyorum. Kimseden çekinecek halimiz de yok. Ben 4 yıl evvel Fenerium'ların başına geldi. Benim mesleğim tekstik. 50 yıldır kendimi ispat ettim. Başkanın ricasını kırmadım, geldim. Feneriumların idaresi benim ve yönetmiş olduğum harikulade kadroda. "

"Taraftarın inanılmaz desteği var"

"Rakamlarla açıklayayım, geçtiğimiz seneyi 80 milyon ciroyla kapattık. Kulübe ciddi bir karımız var. 5 binin üzerinde ürün çeşidimiz var. Taraftarımızın inanılmaz bir desteği var. Bütün ürünlere karşı inanılmaz bir talep var. Geldiğimizde sadece maç forması, maç kıyafeti satılıyordu. Bunu değiştirelim dedik. Maça gitmeyenler için bu sefer hafta sonu giyilebilecek kıyafetler hazırlıyoruz. Hafta sonunda eşorfman, tişört, kaban, mevsimine göre, uygun kıyafetler hazırlıyoruz.

Bir Fenerbahçelinin günlük giyeceği kıyafet yapıyoruz. Blazer ceket, pantolon, beyaz, renkli gömlek, ona göre kravatı... Dışarıdan görünmüyor ama ceketi açınca Fenerbahçe'yi görüyorsunuz. Gömlek cebinde, kimseyi rahatsız etmeyecek şekilde alameti farikamızı yayınlıyoruz.

Yeni doğmuş bir çocuk için kıyafetimiz var. Sarı lacivert ürünleri verebiliyoruz. Bunun haricinde yılda 5 milyon lira gelir sağladığımız, lisanslar var. Bisiklet mesela. Dışarıdan malı satma imkanı veriyoruz, bu lisansta hem her satıştan hem başta lisanstan para alıyoruz. Tost makinası var, ekmeği koyuyorsunuz, FB işareti çıkan ekmek çıkıyor. Daha da gelişecek bu işler."

"Avrupa'da böyle bir mağaza yok"

"Avrupa'da bu kadar çeşitli mal satan hiçbir kulüp mağazası yok. Bu kadar çeşidi alan başka bir taraftar kitlesi yok. Türkiye'de diğer kulüplerle aramızda açılan ciddi bir makas var, Allah nazardan saklasın. Taraftarın bize verdiği destek artıyor. Kıskanılan durumdayız. Böyle muvaffak olan kulüplere bazı şeyler yapıştırılır, önü kesilir. Forma kötü, taraftar almıyor falan bu amaçta. Ben yetkili olarak söylüyorum, forma yetiştiremiyoruz."

Mağaza sayımız 4 yıl evvel 20-21'di. Bugün 55 tane mağazamız var. Bu mağazaları kulüp kendi yönetiyor. 25'in üzerinde bayimiz var. Bir sürü spor mağazasında da Fenerium kıyafetleri var. 150'nin üzerinde böyle mağazaya mal satıyoruz. Bu sene hedefimiz 100 milyon lira. Görüntü itibariyle bu ciroya geleceğiz. Formada hedefimiz 500 bin forma. Bunların hepsi gerçekleşecek. Kimse Fenerbahçe'ye çamur atmasın. Taraftarın desteği devam ettiği müddetçe, bunlar bize şevk ve azim veriyor. "

(Sporx)