Fenerbahçeliler Saracoğlu'na yürüdü

Kadıköy Bağdat Caddesi'nde toplanan Sarı-Lacivertli taraftarlar, UEFA'nın verdiği kararın ardından Aziz Yıldırım ve yönetime destek için Şükrü Saracoğlu'na kadar yürüdü.

30 Haziran 2013 Pazar, 16:46
Abone Ol google-news

UEFA Disiplin Kurulu'nun Fenerbahçe'ye verdiği 2+1 yıllık Avrupa'ya men cezasına sarı lacivertli taraftarlardan tepki yürüyüşü saat 19.00'da başladı. Suadiye Işıklar'da toplanan binlerce taraftar Şükrü Saracoğlu Stadı'na doğru yürüyüşe geçti.

Birçok Fenerbahçe taraftar grubunun destek verdiği yürüyüşte taraftarlar Bağdat Caddesi boyunca sloganlarla Şülrü Saracoğlu Stadı'na kadar yürüdü.

Meşaleler, bayraklar ve Aziz Yıldırım maskeleri ile ilerleyen binlerce sarı lacivertli taraftarlar saat 21.30 civarı Şükrü Saracoğlu Stadı'na vardı.
 

Beşiktaş taraftarları da katıldı

Fenerbahçeli taraftarların UEFA'ya tepki için gerçekleştirdiği yürüyüşte, çok sayıda Beşiktaş taraftarı da yer aldı.

Sarı-lacivertli taraftarlarla yürüyen Beşiktaş formalı çok sayıda kişi olduğu görülürken, "Yaşasın renklerin kardeşliği" ve "Çarşı sen bizim her şeyimizsin" tezahüratları yapıldı.

Öte yandan, az sayıda da olsa Galatasaray forması giymiş taraftarlar da yürüyüşte yer aldı. Sarı-kırmızı formalı bir kişinin elinde Fenerbahçe bayrağıyla yürüyüşe katılması dikkati çekti.

Stat çevresinde bir süre sloganlar atmaya devam eden taraftarlar, daha osnra olaysız bir şekilde Stadyum çevresinden ayrıldı.