Fenomen Eylül Öztürk'ün yardım çağrısı sosyal medyayı ikiye böldü

Oyuncu ve sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk'ün sosyal medya hesabından yaptığı bağış çağrısı takipçilerini ikiye böldü. Öztürk, yangından etkilenen bölgelere yardım gönderdiği için sel felaketi yaşayan illere gönderecek parasının kalmadığını söyledi. Yardım göndermek için takipçilerinin kendi ürünlerini satın almasını isteyen Öztürk'e bazı takipçileri tepki gösterdi.

17 Ağustos 2021 Salı, 12:33
Fenomen Eylül Öztürk'ün yardım çağrısı sosyal medyayı ikiye böldü
Abone Ol google-news

Tiyatro oyunculuğu yapan ve sosyal medyada fenomen olarak tanınan Eylül Öztürk'ün yaptığı yardım çağrısı, sosyal medyada bazı kullanıcıların tepkisine neden oldu.

Geçtiğimiz günlerde yangında evleri zarar gören yurttaşlar için takipçileriyle sosyal medya üzerinden yardım toplayan Öztürk, yaptığı paylaşımda yardım için ayırdıkları bütçenin hepsini kullandıklarını söyledi.

Öztürk, sel bölgesindeki yurttaşlar için ürün satışı yaptığı takdirde bağış göndereceğini söyledi.

SATTIĞI ÜRÜN KARŞILIĞINDA BAĞIŞ YAPTI

Kendi markalarındaki tüm ürünlerde indirim yapan Öztürk, sattığı ürünlerin geliriyle de afet bölgesine yardım tırları gönderdi. 

Öztürk'ün ürün satışı karşılığında yardım yapacağını söylemesi kısa sürede sosyal medyada gündem olurken peş peşe tepkiler de geldi.

Yaptığı açıklamadan dolayı tepki çeken fenomen için "Direkt IBAN verse tamam da bu yaptığı korkunç", "Alacağımız ürün parasını yollasak daha çok para yollamış oluruz, inanılır gibi değil" gibi yorumlar yapıldı.

20 BİN ADET SU YOLLADI

Ürün satışı karşılığında tır gönderdiklerini söyleyen Eylül Öztürk, afet bölgesine 20 bin adet su gönderdiğini, bunun yanı sıra diğer ihtiyaç duyulan malzemeleri de göndereceğini söyledi.

"BİZ KİMSEDEN KARŞILIKSIZ PARA TOPLAMADIK"

Öztürk, gönderdiği tırların üzerinde markasının adını yazdırmasıyla ilgili "O para halkın değil mi?" diye mesaj atan takipçisine "Değil arkadaşlar. O para bize ait. Biz kimseden karşılıksız para toplamadık. Biz bir marka olarak satış yaptık. Parasını veren ürününü aldı, üstelik en indirimli haliyle. Biz de fatura kestik, üstüne devlet vergisini ödedik. Ve kalan karı, yani bize ait olan kısmını cebimize koymak yerine yardım tırı çıkarttık. Böylelikle bir ürün alırken güzel bir şeye de vesile olmuş olundu" dedi.