Ferhan Şensoy'dan 19 Mayıs paylaşımı: Atatürk bizim gibi dallama değildi

Ferhan Şensoy, Üç Kurşunluk Opera oyunundan "Atatürk bizim gibi dallama değildi" tiradının geçtiği bölümün videosunu sosyal medya hesabından paylaştı.

19 Mayıs 2016 Perşembe, 09:26
Abone Ol google-news

<video:536231>


Usta oyuncu Ferhan Şensoy'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda dikkat çeken bir paylaşım geldi. Şensoy, Üç Kurşunluk Opera oyunundan "Atatürk bizim gibi dallama değildi" tiradının geçtiği bölümün videosunu sosyal medya hesabından paylaştı.

Ferhan Şensoy'un Üç Kurşunluk Opera oyununda, Atatürk hayranı olan bir mafya babasını canlandırdığı sahnede geçen bölümde, "Atatürk hiçbir zaman böyle hıyar bir duruma düşmemiştir. Çünkü Atatürk bizim gibi bir dallama değildir" tiradında sözde Atatürkçüleri eleştiriyor. O tiradın devamında şu ifadeler geçiyor:

"O, bir idealin peşinde aşk gibi koşmuş, hayatı boyunca kendi adına hiçbir çıkar derdine düşmemiş. Biz Özal görmüş Atatürkçüler, Atatürkçülüğün anlamını yitirmişiz. Şimdi Erbakan dışında herkes Atatürkçü. Yılda bir gün Erbakan da Atatürkçü. Fethullah hoca tamamen Atatürkçü. Alan Atatürkçülük böyle herkesin benimseyebileceği, o kadar salak bir ideoloji olamaz ki... Napardı Atatürk benim durumumda? Bu mapushaneden kaçmaya çalışırdı. Kaçamazsa da efendi gibi giderdi ipe... O zaman sakin ol oğlum. Sen de delikanlı gibi gidersin ipe... Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ve fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır"