Fethullah Gülen'in 'abla'sı cemaat evlerini boşaltırken yakalandı

İzmit'te, Fethullah Gülen'in akrabası olan, cemaatte 'abla' olarak tanımlanan Ş.G. ile E.D. sorumlu oldukları öğrencilerin kaldığı cemaat evlerini boşaltırken yakalandı. Fethullah Gülen'in akrabası olduğu iddia edilen Ş.G. tutuklanırken, E.D ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

28 Temmuz 2016 Perşembe, 14:15
Abone Ol google-news

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekipleri darbe girişiminin ardından operasyonlara devam ediyor. Fethullah Gülen'in akrabası olduğu iddia edilen, cemaatte "abla" olarak tanımlanan Ş.G. ile E.D. gözaltına alındı. Cemaate yakınlığıyla bilinen dershane ve okullarda eğitim gören öğrencilerin kaldığı yaklaşık 10 evden sorumlu olan Ş.G. ile E.D. cemaat evlerini boşaltırken yakalandı.

Cemaat evlerinde kalan öğrencilerden kişi başı 350 TL aldıkları iddia edilen Ş.G. ile E.D.'nin üstlerinde yapılan aramalarda evlerin anahtarları bulundu. Evlerde 4 ile 6 arasında kız öğrencinin kaldığı, her eve bir isim verildiği, öğretmenlerin isimlerle kodlanan evlere öğrencileri yönlendirdiği tespit edildi.

Gözaltına alınarak Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Ş.G. ile E.D. emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

GÜLEN'İN AKRABASI TUTUKLANDI

İzmit'te polisin operasyonu ile cemaat evlerini boşaltırken yakalanan Fethullah Gülen'in akrabası olduğu iddia edilen Ş.G. tutuklanırken, E.D ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.Aliye Boydak'ın da aralarında bulunduğu 9 kişi tutuklandı