Filiz Akın hastaneye yatırıldığı görüntüleri paylaştı: Korona kadar ölümcül!

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Filiz Akın, akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle geçen hafta hastaneye kaldırılmıştı. Üç gün yoğun bakımda kalan ve hastaneye yatırıldığı anları Instagram'dan paylaşan Akın, sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi.

25 Ağustos 2021 Çarşamba, 11:29
Filiz Akın hastaneye yatırıldığı görüntüleri paylaştı: Korona kadar ölümcül!
Abone Ol google-news

Türk sinemasının usta isimlerinden Filiz Akın, geçtiğimiz perşembe gecesi yoğun bakıma alınmıştı. Usta oyuncunun, akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle tedavi altına alındığı öğrenilmişti.

Günlerdir yoğun bakımda olan Filiz Akın'ın, son olarak yoğun bakımdan çıkarıldığı duyurulmuştu. 

Sağlık durumu iyiye giden sanatçının normal odaya alındığı öğrenilmişti.

HASTANE GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI

Son olarak, sosyal medya hesabı Instagram üzerinden hastaneye yatırıldığı anları paylaşan Akın, takipçilerine son sağlık durumuyla ilgili bilgi de verdi. Usta oyuncu, sepsis hastalığı ile mücadele ettiğini dile getirdi.

Akın, gönderisinde, "Bu kadar üst üste gelen yangın ve sel felaketlerindeki acılara yürek dayanmıyor ve hastalanma derecesinde etkileniyor insan.' demiştim. Burada ikinci kere Bodrum'daki özel bir hastaneye getirilmişim. Tansiyon tehlikeli derecede düşük, ateş 42... (Sepsis'e karşı mücadelede ölümden kıl payı kurtaranlara, koronavirüs kadar ölümcül olan, baştan ayağa kadar iltihapla kişiyi ele geçirerek, yok eden bakteriden daha hızlı bir şekilde tedavi yüklemesi yapan doktoruma, yoğun bakım meleklerine, kritik durumda tedavim için dikkatle, yanımdan neredeyse ayrılmayan acil servis hemşirelerine, merak eden, iyileşme dilekleri ve dualarını yollayan sizlere çok teşekkür ederim" ifadelerine yer verdi.

"MİDEME TÜP TAKILDI"

Midesine tüp takıldığını da ifade eden Filiz Akın, serumla tedavisine bir süre evde devam edileceğini de açıkladı. Takipçilerinden Akın'a çok sayıda "Geçmiş olsun." mesajları yağdı.

SEPSİS HASTALIĞI NEDİR?

Sepsis, vücudun bir enfeksiyona karşı verdiği tepkinin neden olduğu, bazı vakalarda potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir duruma verilen isimdir.

Bağışıklık sistemi normalde vücutta görülen bir enfeksiyonla savaşmak için kan dolaşım sistemine çeşitli kimyasal maddeleri salar. Sepsis, vücudun bu kimyasal maddelere karşı tepkisi dengesiz olduğunda ve birden fazla organ sistemine zarar verebilecek değişiklikler tetiklendiğinde ortaya çıkar.

Devam eden sepsis daha ağırlaşarak, septik şoka ilerlerse, bireyin tansiyonu, yani kan basıncı önemli ölçüde düşer. Bu da bireyin ölümüne yol açabilir.