Ford’tan kamyon atağı!

Ford Trucks, yeni nesil Ecotorq motorun ardından şimdi de 2016 model kamyon ve çekicilerini tanıtıyor. Güç, verimlilik ve teknolojik yenilikleri ile öne çıkan araçlar, rekabeti değiştirecek.

16 Temmuz 2016 Cumartesi, 15:10
Abone Ol google-news

Yeni ağır ticari araçlar; E6 uyumlu Ecotorq motoru, kabin içi Wi-Fi Sistemi, Şerit Takip Sistemi, Aktif Acil Durum Frenleme Sistemi gibi donanımlarıyla dikkat çekiyor. Yeni nesil Ecotorq motor ile donatılan yeni Trucks Serisi 480 PS’e kadar çıkabilen gücü ve 2500 Nm’ye ulaşabilen tork değeri ile yüksek sürüş performansı sunarken, yüksek verimliliği ile de kendini gösteriyor.

Yakıt ekonomisinde bir önceki modele göre yüzde 8,5 iyileşme sağlayan yeni Trucks modellerinin sunduğu Şerit Takip, Aktif Acil Durum Frenleme, Geliştirilmiş Ek Fren Sistemleri gibi  yeni teknolojiler ile de fark yaratmaya hazırlanıyor. Ford Trucks yeni modellerinde gücün yanı sıra frenleme konusunda da iyileştirmelere gitmiş. Bir önceki nesle göre 7 kat daha güçlü frenleme sistemine sahip Yeni Ford Trucks serisi; 400 KW’lık motor frenine ek olarak 600 KW’lık Intarder opsiyonu sunuyor. Yeni Ford Trucks serisi, iyileştirilmiş dönüş açısı ve yeni nakliye serisine özel Arka Havalı Süspansiyon sayesinde taşınabilen +1 tonluk yük özelliği ile dikkat çekiyor.