'Freddy Krueger' kabusu geri dönüyor

Fötr şapkası, kırmızı-yeşil çizgili kazağı ve dört bıçaklı eldiveni ile elm sokağında korku alan Freddy Krueger, çağdaş bir uyarlama ile tekrar beyazperdeye gelecek.

13 Nisan 2010 Salı, 08:28
Abone Ol google-news

Warner Bros Türkiye'den alınan bilgiye göre, korku klasiği ''Elm Sokağında Kabus/A Nightmare On Elm Street'', yönetmen Wes Craven'in 1984 yılında büyük ilgi ile karşılanan aynı adlı hit korku filminde yarattığı karakterlerden uyarlandı. Filmin güncellenen yeni uyarlaması, 21 Mayıs'ta gösterime girecek.

Senaryosunu Wesley Strick ve Eric Heisserer'ın yazdığı filmin yönetmenliğini, ödüllü müzik klibi ve reklam filmi yönetmeni Samuel Bayer üstendi. Filmin yapımcılığını, ''Friday the 13th'', ''The Texas Chainsaw Massacre'' ve ''The Amityville Horror'' dahil olmak üzere yeniden çevrilen başarılı korku filmlerinin yapım şirketi Platinum Dunes'tan Michael Bay, Andrew Form ve Brad Fuller yaptı.

Filmde, fötr şapkası, kırmızı-yeşil çizgili kazağı ve dört bıçaklı eldiveniyle korku salan ''Freddy Krueger'' rolünü, bugüne kadar çekilen 7 seride canlandıran Robert Englund'un yerine Jackie Earl Haley üstlendi. Rüyaları Freddy yüzünden kabusa dönen gençleri Kyle Gallner, Katie Cassidy, Rooney Mara, Thomas Dekker ve Kellan Lutz canlandırırken, diğer rollerde ise Clancy Brown ve Connie Britton yer aldı.