'Ganohora'nın İzleri' fotoğraf sergisi

Tekirdağ Ganos Dağı Arkeolojik Yüzey Araştırması'nın fotoğraflarının yer alacağı ''Ganohora'nın İzleri'' sergisinde, 3 boyutlu arkeolojik fotoğraf çalışmaları ilk kez tarih meraklılarının ilgisine sunulacak.

28 Mart 2011 Pazartesi, 15:17
Abone Ol google-news

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu'nda açılacak sergi, 2008 yılından bu yana Tekirdağ ve Şarköy ilçesinde yürütülen arkeolojik yüzey araştırmasında elde edilen buluntuların fotoğraflarından oluşacak. 3 boyutlu ve panoramik fotoğrafların da yer alacağı sergi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeynep Koçel Erdem ile Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Seçkin Tercan tarafından hazırlandı.

Erdem, 2008'den beri Tekirdağ'daki Ganos Dağı'nda arkeolojik yüzey araştırması yaptığını bildirdi. Bu çalışmalarda bir çok buluntu elde ettiklerini belirten Erdem, şöyle konuştu: ''Yaptığımız bu çalışma, bölgedeki ilk kapsamlı yüzey araştırması. Bu çalışma kapsamında antik alanlarla bu alanda sikke, seramik gibi küçük buluntular elde ettik. Bu buluntuların daha sonra fotoğrafını çektik. Sergide, bu fotoğraflarının yanında, 3 boyutlu ve panoramik fotoğraflar da yer alacak. 3 boyutlu arkeolojik fotoğraf çalışmaları ilk kez bu sergide sunulacak.'' 18 Nisan'da açılacak sergi, 29 Nisan'a kadar açık kalacak.