Gazetelerde Bugün

Kaset sarsıntısı yaşanırken BDP destekli bağımsız aday Tan'dan Erdoğan'a 'Bakanlarına dikkat et' uyarısı Cumhuriyet'in manşetinde.

11 Mayıs 2011 Çarşamba, 06:31
Abone Ol google-news

CUMHURİYET

‘Sizinkiler dizi olur’


İnsanların yatak odasına kadar kameraların sokulduğunu belirten Altan Tan büyük bir iddia ortaya attı. Tan “Başbakan, kaset konusunda yakın arkadaşlarına ve bazı bakanlarının kasetlerine dikkat etsin. Onlar piyasaya düşerse 66 bölümlük dizi ortaya çıkar” dedi.


HÜRRİYET

O mail bir bakandan


CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iddiasını bir adım ileti götürdü: "ÖSYM bilgisayardan çıkan 'ismi geçen kişiyi iyi bir yere yerleştirin' yazan mail'i gönderen bir bakandı"


MİLLİYET

Çankaya'dan Rakel'e ziyaret


Cumhurbaşkanı Gül'e bağlı Devlet Denetleme Kurulu heyeti Hrant Dink'in eşi Rakel Dink ile çok uzun bir görüşme yapıp taleplerini tek tek not etti.

VATAN

Kabus gibi çöktü


Rastgele ateş etti, bir genci öldürdü. Sadece 28 gün yatıp çıktı.


RADİKAL

Emek ile zehir arasında


Yaşlı bir köylü, "Üç kişi ekmek yiyor, üç bir kişi zehirlenecek" diye isyan etti.


AKŞAM

Mahkumbank


Adalet faize takıldı. Bakanlık müfettişlerinin cezaevlerinde yaptıkları denetimlerden çıkan sonuç şaşırttı.


SÖZCÜ

Başbakan, bakanların kasetlerine dikkat etsin


Bu iddiayı gündeme getiren milletvekili adayı Altan Tan, "Eğer bu kasetler çıkarsa 66 bölümlük Hürrem Sultan dizisi olur" dedi.


HABERTÜRK

Mağduriyete göz yummayız


Başbakan Erdoğan, YGS'deki şifre olayını candaş medyanın abarttığını gençlerin hak ve hukukunun kendi teminatı altında olduğunu söyledi.


SABAH

Çılgınlığın bedeli 107 milyon dolar


"Çılgın Mehmetler" Başkent Doğalgaz'ın parasını ödeyemeyince teminatları Hazine'ye gelir kaydetti.


POSTA

93 milyon dolar yandı


1.2 milyar dolarla Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş.'ye en yüksek teklifi veren Çukurova Grubu'nun patronu Mehmet Emin Karamehmet ile ortağı Mehmet Kazancı parayı ödemedi.


BİRGÜN

Ali'nin şifresini çözen var mı?


1 milyon 700 bin öğrencinin umudu yok oldu, yaşamları karardı.


YENİ ŞAFAK

Her iddianın takipçisiyiz

YGS'de şifre iddialarıyla yüzbinlerce gencin hayal ve umutlarıyla oynadığını belirten Başbakan Erdoğan, "Her türlü iddianın takipçisiyiz" dedi.


ZAMAN

Kadına şiddet insan hakkı ihlali oluyor


İstanbul'da toplanan Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, kadına yönelik şiddetin tanımını değiştirecek. 52 ülkenin katıldığı zirvede imzaya açılacak yeni sözleşme; bayanlara uygulanan şiddeti 'insan hakları ihlali ve kadına yönelik ayrımcılık türü' olarak tanımlıyor. Sözleşme, Türkiye'nin öncülüğünde hazırlandı.