Gazetelerde Bugün

Cumhuriyet, İstanbul Bakırköy'de yaşayan ve lenf bezi kanseri olan Güllü Çağlar'ın, yatarak tedavi olması gerekirken bugüne dek başvurduğu kamu hastanelerinde kendine yer bulamamasını manşetine taşıdı.

05 Aralık 2011 Pazartesi, 07:30
Abone Ol google-news

CUMHURİYET

Ölüme terk edildi


İstanbul Bakırköy’de yaşayan ve lenf bezi kanseri olan Güllü Çağlar (56), yatarak tedavi olması gerekirken bugüne dek başvurduğu kamu hastanelerinde kendine yer bulamadı. Sağlık Bakanı’na seslenen Çağlar, “Ağrılarım artıyor. Bana ekmek bile vermesinler sadece ilacımı versinler. Hastanede yer yoksa bahçesinde ilacımı almaya razıyım. Çaresizlik içinde ölümü beklemek istemiyorum” dedi.


HÜRRİYET

Terlikli zirve


Başbakan Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Biden arasındaki görüşmede en çok Irak ve PKK konuşuldu. Erdoğan'ın evine terlikle giren Biden, aile üyeleriyle tanıştı.


MİLLİYET

Ailesini görünce her şeyi anlattı


Mersin'de gözaltına alınan ancak tek kelime konuşmayan PKK'lı Barış K. 7 yıldır görmediği annesiyle buluşturulduktan sonra polise çok kritik bilgiler verdi...


VATAN

Bir hafta daha evde


Doktorların 'Bir süre daha mikrop almamalısınız' uyarısı üzerine Erdoğan, bu haftayı da Kısıklı'daki evinde dinlenerek geçirecek.


RADİKAL

Adalet'ten 'özel' ayar


Adalet Bakanlığı, anayasa taslağı hazırlayan gruba 2.5 yıl hapis verip üstüne bir de 301'den yargılama izni isteyen özel yetkili mahkemeyi reddetti: "Çokseslilik ve hoşgörü, demokrasinin temelidir."


AKŞAM

Olmadı Monşer


Türkiye, engelleri Şafak Pavey'le öğreniyor. TBMM adına Brüksel ve Viyana'ya giden Pavey, büyükelçiliklerden tekerlekli sandalye istedi. Tuhaf yanıtlar aldı: En iyisi AB'ye başvurun!


SÖZCÜ

Allah'ın sayesinde milletvekili oldum


Bu açıklama Şehircilik Bakanı Bayraktar'a ait. İşte sözlerinin tamamı: "Beni kimse milletvekili yapmadı. Siyasi arkam yok. Allah'ın sayesinde milletvekili oldum. Tayyip Bey'den de Allah razı olsun. Allah'tan korktu, 'Bu adam bu kadar çalıştı' dedi, beni milletvekili yaptı. Bundan sonra istediğim bir şey yok. Doygunluğa ulaştım..."


HABERTÜRK

Yüksekova düşük vergi


Yurda giren lüks araçlarda fatura hileyle aşağı çekiliyor; bu yolla düşen ÖTV, G. Doğu'da Yüksekova'dan yatırılıp vurgun yapılıyor.


SABAH

Kulüpler: Devam
Yazarlar: Zor


Kimi kulüp başkanları "Ligin tadı tuzu kalmadı" diye yakınırken, kimisi ligin her şeye rağmen devam etmesi gerektiğini savundu. Bazısı ise "Karar TFF'nin" dedi.


POSTA

Samatya'da bir Amerikalı


Amerika Başkan Yardımcısı Joe Biden ülkesine dönmeden önce sürpriz bir şekilde İstanbul'da Samatya'ya uğradı. Alışveriş sonrası elinde poşetle dolaşan Joe Biden kebap yemeyi de ihmal etmedi.


BİRGÜN

Antikapitalist bir Türk-İş doğmak üzere


Sendikal Güç Birliği Platformu'nun Türk-İş başkan adayı olan Mustafa Öztaşkın, antikapitalist birleşik amak hareketini yaratmayı amaçlayan ve her soruna müdahil, mücadeleci Türk-İş için kolları sıvadıklarını söylüyor.


YENİ ŞAFAK

Koğuşta veto kavgası


Köşk'ün şike yasasını 'Kişiye özel değişiklik gibi olur' diyerek veto etmesi, Metris Cezaevi'ndeki koğuşlarında tahliye bekleyen Fenerbahçe'nin hukukçu kurmaylarını birbirine düşürdü. Asbaşkan Mosturoğlu ile FB Avukatı Dinç'in 'Bizi sen yaktın' diyerek kavga ettiği öğrenildi.


ZAMAN

Öncelik demokratik ve katılımcı anayasa olmalı


Arap Baharı'nın etkili olduğu ülkelerdeki yönetimler, halklarına karşı şiddet kullanmaktan derhal vazgeçmelidir.