Gazetelerde Bugün

28 Şubat dönemine ilişkin soruşturma kapsamında aralarında dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir'in de bulunduğu 28 emekli asker gözaltına alındı. Haber bugünkü gazetelerin manşetlerinde.

13 Nisan 2012 Cuma, 06:36
Abone Ol google-news

 

CUMHURİYET

28 Şubat’a gözaltı

15 yıl sonra simge isim Çevik Bir’in de aralarında bulunduğu 31 kişinin adresinde arama yapıldı


HÜRRİYET

Ölüm'den 'Rüya'ya


Hürriyet, Suriye'den kaçanlar için 'rüya şehir' hedefiyle Kilis'te kurulan konteyner kente girdi.


MİLLİYET

28 Şubat'ta balans ayarı


Tarihe postmodern darbe olarak geçen 28 Şubat'la ilgili soruşturmada "Demokrasiye balans ayarı yaptık" diyen Çevik Bir'le 28 emekli asker gözaltına alındı.


VATAN

Geliyorlar anne


Uludere'de teröristlerin şehit ettiği Uzman Çavuş Kesimal'ın çatışmadan birkaç saniye önce telefonla konuştuğu annesine söylediği son sözleri bu oldu!


RADİKAL

Bir zamanlar Çankaya'da


Biri darbenin, öteki 'post-modern' versiyonunun mimarıydı. Yolları 12 Eylül sonrası Çankaya'da kesişti. Kaderleri yıllar sonra da anı oldu. Evren'in yargılanmasından bir hafta sonra eski yaveri, 28 Şubat'ın kudretli paşası Çevik Bir gözaltına alındı.


AKŞAM

Demir ağları Çin örecek


Bir çılgın proje daha...Bu kez Edirne'den Ardahan'a uzanan hızlı tren hattı geliyor. Hükümet Çin'le masaya oturdu. 35 milyar dolarlık finansmanı Uzakdoğulu ortak karşılayacak, Türkiye demir ağlarla örülecek.


SÖZCÜ

28 Şubat baskını

15 yıl önceki postmodern darbenin simge isimlerinden Çevik Bir'in de aralarında olduğu 29 emekli asker gözaltına alındı...


AYDINLIK

Hedef Demirel


Gözaltına alınan 28 kişi arasında eski Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir de bulunuyor. Aydınlık'a ulaşan bilgiye göre operasyonun hedefinde Süleyman Demirel de yer alıyor.


HABERTÜRK

Mirası sanat köyü olacak


Meral Okay mirasını Nesin Matematik Köyü'ne bıraktı. Ali Nesin "Sanat köyü kuracağım" dedi.


SABAH

28 Şubatçılar'a demokrasi ayarı

Darbelerle yüzleşme süreci, Ergenekon, Balyoz, Andıç ve 12 Eylül'den sonra 28 Şubat postmodern darbesine uzandı.


POSTA

28 Şubat'ta darbe


28 Şubat 1997'deki Milli Güvenlik Kurulu'nda alınan irtica ile mücadele kararları sonrası Refahyol hükümeti devrilmişti. 28 Şubat'ın önemli ismi dönemin Genelkurmay 2. Başkanı emekli Org. Çevik Bir ve 30 emekli subay dün gözaltına alındı. Gözaltındakilerin 28 Şubat'ta 6 milyon kişiyi fişlediği iddia edilen 'Batı Çalışma Grubu'nda görevli olduğu öğrenildi.


BİRGÜN

Çevik 1 AKP 2

Uzun bir süredir 'Geliyorum" diyen 28 Şubat operasyonları dün başladı. 5 ilde 32 adreste arama yapılırken, Emekli Orgeneral Çevik Bir'in de aralarında bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.


YENİ ŞAFAK

Milletin balans ayarı

28 Şubat sürecinde Sincan'da tankları yürüterek "demokrasiye balans ayarı" diyen postmodern cuntacılardan 15 yıl sonra hesap soruldu. Soruşturmanın ilk dalgası 2 milyon insanı fişleyen Batı Çalışma Grubu'nu hedef aldı. BÇG'nin kurucularından eski Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir'in de aralarında bulunduğu 31 asker için gözaltı kararı çıktı.


ZAMAN

İlk operasyon psikolojik harekât ekibine Çevik Bir ve 29 emekli asker gözaltında


Yargı, siyaseti ve toplumu topyekûn hedef alan 28 Şubat postmodern darbesiyle ilgili soruşturmada düğmeye bastı. Dün, 5 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda, dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir'in de aralarında olduğu 29 emekli asker gözaltına alındı. Söz konusu isimler, 28 Şubat sürecinin yönetilmesinde rol üstlenen Özel Kuvvetler ile Psikolojik Harekât Daire Başkanlığı'nda görev yapmıştı.