'Gelemiyoruz, engelleniyor'

Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, Bursa'nın Gemlik ilçesinde ''Büyük Gemlik Yürüyüşü'' adı altında yapılmak istenen, ancak Valilik tarafından yasaklanan yürüyüşle ilgili olarak, ''Gelemiyoruz, engelleniyor. Hiçbir ilden bırakılmadığı, izin verilmediği için program gerçekleştirilemedi'' dedi.

09 Ekim 2011 Pazar, 07:14
Abone Ol google-news

Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, bugün yapılması planlanan yürüyüşe izin verilmediğini hatırlattı. ''İzin olmadığı için bugün bir şey olmayacağını'' ifade eden Tuğluk, şunları kaydetti: ''Bizimle ilgili bir durum yok. Yola çıkıldı ama olmadı. Dün yola çıkışlar olacaktı ve bugün sabah itibarıyla Gemlik'te olunacaktı. Gelemiyoruz, engelleniyor. Hiçbir ilden bırakılmadığı, izin verilmediği için program gerçekleştirilemedi. Yasaklama kararları var. Zaten kimse bulundukları illerden çıkamadı, geri döndüler.''

Bursa Valisi Şahabettin Harput, önceki gün düzenlediği basın toplantısında, ''2911 Sayılı Kanun'un 17. maddesi gereğince yürüyüş günü olan 9 Ekim 2011 tarihi itibarıyla yürüyüş gününden bir gün öncesi ve bir gün sonrasını içine alacak şekilde, ilimiz ve ilçelerinde her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü ve buna ilişkin her türlü faaliyetler valiliğimizce yasaklanmıştır'' şeklinde açıklama yapmıştı.

 

İlgili haberler için tıklayınız