'Gökçek istifa etmeli'

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, 7 gencin hayatını kaybettiği doğal gaz faciasına ilişkin, ''Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in halktan özür dilemesi ve istifa etmesi gerektiğini'' belirtti.

05 Ocak 2009 Pazartesi, 12:42
Abone Ol google-news

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Ali Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, olayda, gerekli kontrolleri yapmayan Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş görevlileri ve yöneticilerinin ihmali bulunduğunu ifade ederek, kayıplardan Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş ve bağlı olduğu Büyükşehir Belediyesinin sorumlu olduğunu savundu. Ali Çetin, açıklamada şunları kaydetti:
''Meydana gelen kayıplardan, gerekli denetimleri yapmadığı, ehil olmayan insanları kadrolaşma uğruna teknik kurumların başına atadığı için Gökçek de müştereken sorumludur. Olay, Antartika'da olmuş gibi sessizliğini koruyan, oluşturduğu sis perdesi arkasına gizlenen, bu vesileyle gelecek yerel seçimlerde oy kaybına uğramamanın hesabını yapan Melih Gökçek sessizliğini bozmalı, erdemli olanı yapıp halkından özür dilemeli ve istifa etmelidir.''