Golf, dede mirası

1997’de açılan Gloria Golf Club ülkenin ilk 45 delikli golf sahası olma özelliğine sahip.

22 Şubat 2019 Cuma, 21:57
Abone Ol google-news

Uçak krizi ve terör saldırıları nedeniyle zor zamanlar geçiren turizm sektörü yeni yeni toparlanmaya başlamışken bu kez de Antalya’da yaşanan hortumlarla sınanıyor.

Her ne kadar deniz, kum, güneşle kendisine haklı bir yer edinse de turizmde farklı yatırım alanlarına yönelen grupların biraz daha şanslı olduğunu dile getiren Özaltın Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Gloria Sports Arena Proje Yöneticisi Elif Özdemir, bu yıl üçüncüncünü düzenledikleri golf turnuvası ve105 bin metrekarelik doğa harikası üzerine kurulu olan Gloria Sports Arena ile fark yarattıklarını dile getiriyor. Olimpiyata madalyalı sporcuların da gelerek antreman yaptıkları otel, Özdemir’in verdiği bilgiye göre, 50’den fazla branşta spor yapma imkânı ve 100 odalı oteli ile profesyonel sporcu takımların çalışması için avantajlı olanaklar sunuyor.

Ülke golf sporunun gelişmesine emek veren dedesi merhum Nuri Özaltın anısına düzenlenen golf turnuvasını gözleri parlayarak anlatan Elif Özdemir, bu yıl üçüncüsü düzenlenen turnuvaya önümüzdeki yıl katılmak için ciddi biçimde ders aldığını ve artık iyi bir oyuncu olduğunu anlatıyor.
Gloria Hotels & Resorts, bu yıl 3. kez düzenlenen turnuvada 7 ülkeden 194 sporcu bir araya geldi.
Ancak grup, dünyada ikinci, Avrupa’da ve Türkiye’de ilk olan Gloria Sports Arena, Antalya Belek’te “hepsi bir arada” konseptiyle sporseverlere 2015’ten itibaren hizmet vermeye başlıyor. Spor turizminde önemli bir yatırım olarak hayata geçirilen tesis için Özdemir, “6 bin 200 metrekarelik kapalı alanın yanı sıra 3 adet havuz, koşu parkurları, atletizm sahaları tenis kortları, tırmanma duvarları, çok amaçlı açık spor sahası ve çok amaçlı açık yeşil sahalar söz konusu.

“Dünya Yüzme Şampiyonası, Dünya Dans Sporları Federasyonu Turnuvaları, Gloria Ironman 70.3 gibi birçok önemli etkinliğe ev sahipliği yapan Gloria Sports Arena profosyonel sporcu takımlar için benzersiz bir deneyim sunuyor” bilgisini veriyor.

Bu deney buz gibi...

Tesis açıldığından beri 91 ülkeden 15 bin den fazla misafir konakladığını alnatan Özdemir, “2016-2017 yıllarında Gloria Sports Arena’yı tercih eden 57 sporcu ve 13 takım olimpiyatlarda Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nda toplam 86 madalya aldı”ğını aktardı.

Tesisin en dikkat çekici unsurlarından biri ise egzersiz ve antrenmanlarla yüksek kas yüküne maruz kalan sporcuların performansını iyileştirmek için kullanılan Soğuk Oda (Ice Lab). -10,-65 ve -110 dereceye sahip üç kabini bulunan Ice Lab, yoğun antrenman temposundan sonra vücudun yenilenme süresini kısaltıp ağrıların giderilmesine, kronik uyku problemlerinden, yaşlanmaya karşı bir çok faydası bulunuyor. Ice Lab, aynı zamanda fizyoterapi hastalarının iyileşme sürecinde de kullanılıyor. 1-3 dakika boyunca -110’da kalan sporcular sonrasında kendilerini dinç hissediyor.