Google haritalarına yemek fotoğrafları geliyor

Google, yiyecek alışverişine izin veren Tablescape hizmetini henüz kapatmıştı ancak şimdi yemekle ilgili ilginç bir özelliği devreye alıyor.

26 Ağustos 2015 Çarşamba, 11:32
Abone Ol google-news

Google’ın test etmeye başladığı yeni özellik sayesinde artık kullanıcılar, Google Map hesaplarına yemek fotoğrafları ekleyebilecekler ve bu fotoğraflar diğer kullanıcılar tarafından da görülebilecek.
Popüler mobil sosyal yemek uygulaması Foodspot’u anımsatan özellik sayesinde Google Map kullanıcıları haritayı inceleyerek çevrelerinde hoşlarına gidebilecek yemek seçeneklerini görerek, restoran seçmekte daha az zorluk yaşayacaklar. Yeni özellik, restoranda çekilen fotoğrafların sadece iki tıkla Google Map’e yüklenmesine izin veriyor.  Yemek fotoğrafları özelliği şimdilik Google’ın güvenilir kullanıcıları arasında yer alan Map Maker hesapları tarafından test edilebiliyor. Ancak özellik tam olarak yayına girdiğinde, internet vandallarının yemek fotoğrafları dışında fotoğraflar yüklemesinin önüne nasıl geçilebileceği net değil. Daha önce Google’ın harita servisindeki rota çizim özelliği ile bazı kullanıcılar Apple simgesinin üzerine işeyen bir Android sembolü çizdikleri için Google ve Apple arasında büyük kriz çıkmıştı.

Android kullanımınızı kolaylaştıracak 5 uygulama!